pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Mieczysław Orłowicz (1881-1959) Propagator turystyki masowej i sportu

Autor książki:

Radosław Targosz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 200 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788372052575
ISBN: 978-83-7205-257-5
Data: 2009-07-13
38.26 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Radosław Targosz-dr, absolwent Wydziału Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie (1999). Stopień doktora nauk o kulturze fizycznej uzyskał na tym samym wydziale w 2006 roku. Nauczyciel akademicki w katedrze Ekonomii na Wydziale Zamiejscowym w Chorzowie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, gdzie od 2006 roku pełni funkcję Kierownika Zakładu Turystyki.
Członek Koła Młodych Polskiej Akademii Olimpijskiej działającej przy Polskim Komitecie Olimpijskim w Warszawie. Licencjonowany pilot wycieczek zagranicznych. Dyrektor Filii Towarzystwa Edukacji Bankowej w Krakowie. Prywatnie, miłośnik sportów zespołowych - głównie piłki nożnej (trener II klasy) oraz sportów indywidualnych, takich jak: narciarstwo, bilard, snooker i tenis ziemny.
Autor szeregu artykułów naukowych z zakresu turystyki i sportu, uczestnik licznych konferencji związanych z sportem, rekreacją i promocją turystyki w Polsce.

Książka poświęcona jest wybitnemu przedstawicielowi polskiej turystyki - dr Mieczysławowi Orłowiczowi. Porusza problematykę rozwoju turystyki, w tym turystyki masowej, na ziemiach polskich od końca XIX wieku do połowy XX wieku, a więc w czasach aktywnej działalności bohatera monografii, wskazując na nadal aktualne wątki w tym zakresie. Przedstawia proces tworzenia się i przekształcania pierwszych na ziemiach polskich organizacji turystycznych (Towarzystwo Tatrzańskie, Polskie Towarzystwo Krajoznawcze, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze) oraz sportowych (Polski Komitet Igrzysk Olimpijskich, Związek Polskich Związków Sportowych, Polski Komitet Olimpijski).
Opracowanie zawiera bardzo dokładną, chronologicznie usystematyzowaną spuściznę po Mieczyslawie Orłowiczu, uznawanym przez środowisko miłośników wypraw w górskie i nizinne regiony kraju za ,,Ojca turystyki masowej w Polsce" i stawianym w szeregu obok tak wybitnych ludzi, jak: Stanisław Staszic, Wincenty Pol czy Julian Ursyn Niemcewicz.

Książka "Mieczysław Orłowicz (1881-1959) Propagator turystyki masowej i sportu" - Radosław Targosz - oprawa miękka - Wydawnictwo Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2008 r. Cena 38.26 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]