pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
»
»
»
MI6. Tajna historia wywiadu Jej Królewskiej Mości
książka:

MI6. Tajna historia wywiadu Jej Królewskiej Mości

Dane szczegółowe:
Wydawca: AGORA
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 488 s.
Wymiar: 140x215 mm
EAN: 9788326813054
ISBN: 9788326813054
Data: 2014-04-01
Cena wydawcy: 44.99 złpozycja niedostępna

MI6. Tajna historia wywiadu Jej Królewskiej Mości - opis wydawcy:

TAJNA HISTORIA WYWIADU JEJ KRÓLEWSKIEJ MOŚCI Nigdy nie spotkałem nikogo z branży, kto fascynowałby się literaturą szpiegowską - mówił John Scarlett, były C, czyli szef brytyjskiego wywiadu MI6. - W końcu prawdziwa robota jest o wiele bardziej interesująca .

Oto prawdziwa opowieść, przy której wyczyny Jamesa Bonda bledną niczym nudny komiks.

Ta historia zaczyna się wśród krętych brukowanych uliczek powojennego Wiednia, gdy służba pretorianów Jej Królewskiej Mości z MI6 nie różniła się od akcji agenta 007. Bo choć nie dostawali oficjalnych licencji na zabijanie - mogli zabijać, kraść, łamać prawo i obalać nieprzyjazne rządy. Potem odwiedzamy inne zakątki globu, gdzie zagrożone są interesy Brytanii, Zachodu czy bezpieczeństwo wolnego świata. Lądujemy na odludnych wybrzeżach Albanii, miękkiego podbrzusza bloku komunistycznego, by obserwować, jak służby dyktatora Hodży wyłapują zdekonspirowanych zachodnich agentów - stamtąd zaś trafiamy do Afryki lat 60., w której Rosjanie próbują zaszczepić komunizm. Jesteśmy świadkami słynnego polowania na krety - czyli zdrajców z MI6 zaprzedanych Moskwie, a potem zaglądamy za kulisy kubańskiego kryzysu rakietowego i wojny mudżahedinów z Armią Radziecką na pustyniach Afganistanu. Oczyma szpicli i agentów patrzymy na tajne akcje Zachodu po 11 września i kulisy decyzji o przeprowadzeniu drugiej inwazji na Irak. Tej, która byłego premiera Brytanii Tony ego Blaira może wkrótce zawieść przed sąd.

To opowieść o odwadze i prawości, ale też o małości i zdradzie ludzi mających wielki wpływ na losy świata. I o dojrzewaniu MI6, które z na wpół amatorskiego klubu snobów i ryzykantów przekształciło się w profesjonalną służbę godną swej legendy.

Gordon Corera, dziennikarz BBC, jest autorem książek i audycji radiowych poświęconych tajnym służbom i operacjom wywiadowczym. Rzecz o MI6 oparł na setkach dokumentów i rozmów ze świadkami zdarzeń, które opisuje.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Pierwszy bilans po apokalipsie - okładka książki
Pierwszy bilans po apokalipsie Frederic Beigbeder
Dzieci Stasi - okładka książki
Dzieci Stasi Ruth Hoffmann
Dziewczyny wojenne - okładka książki
Dziewczyny wojenne Łukasz Modelski
Vanessa i Virginia - okładka książki
Vanessa i Virginia Susan Sellers
Piątek, 22 Marca 2019 roku.