pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Media w smart city: Berlin i Warszawa

Autor książki:

Jacek Mikucki

Dane szczegółowe:
Wydawca: ASPRA-JR
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 308 s.
EAN: 9788382091410
ISBN: 978-83-8209-141-0
Data: 2021-08-24
42.04  49.00  6.96 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Autor podjął się trudu dokonania ciekawej i bardzo potrzebnej analizy zagadnienia smart city i zmian, jakie nowe technologie komunikacyjne wprowadzają w lokalnym systemie komunikacyjnym. W celu oddania struktury, funkcjonalności, zakresu oddziaływania i wpływu ICT na komunikowanie w przestrzeni miejskiej autor poddaje analizie strategię realizacji założeń smart city w dwóch stolicach europejskich: Berlinie i Warszawie. Wnikliwa ocena roli, jaką pełnią media - zwłaszcza cyfrowe - w budowaniu dzisiejszego systemu komunikowania lokalnego, jest z pewnością atutem niniejszej książki.

Z recenzji prof. UMCS dr hab. Ilony Biernackiej-Ligięzy
W niniejszej książce autor podejmuje temat ważny i aktualny, a jego badania wpisują się w obszar studiów nad oddziaływaniem nowych mediów na zmiany zachodzące we współczesnym społeczeństwie. Problematyka ta jest jednocześnie w polskiej nauce o mediach i komunikacji społecznej terenem zdecydowanie nowym. Refleksja naukowa nad takim konstruowaniem przepływu komunikacji w otoczeniu człowieka, w tym w szczególności w otoczeniu miejskim, i takim wykorzystaniu istniejących technologii komunikacyjnych, aby możliwie wydajnie podnieść komfort życia ludzi/mieszkańców miast, jak dotąd podejmowana była głównie za granicą, a i tam jest to obszar względnie nowy.

Z recenzji prof. UJ dr hab. Agnieszki Szymańskiej

Książka "Media w smart city: Berlin i Warszawa" - Jacek Mikucki - oprawa miękka - Wydawnictwo ASPRA-JR. Książka posiada 308 stron i została wydana w 2021 r. Cena 42.04 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]