pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Maszyny elektryczne wzbudzane magnesami trwałymi. Seria: Maszyny elektryczne
Tytuł książki:

Maszyny elektryczne wzbudzane magnesami trwałymi. Seria: Maszyny elektryczne

Autor książki:

Tadeusz Glinka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 280 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301197933
ISBN: 978-83-0119-793-3
Data: 2018-04-17
61.66  69.00  7.34 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Prezentowana publikacja przedstawia teorię, budowę i sposoby projektowania różnego rodzaju maszyn elektrycznych wzbudzanych magnesami trwałymi. Maszyny elektryczne z magnesami trwałymi stosowane jako prądnice (np. w OZE) są maszynami synchronicznymi o stałym wzbudzeniu, stosowane jako silniki mają właściwości napędowe i regulacyjne identyczne jak silniki prądu stałego, przy czym zamiast komutatora mechanicznego mają komutator elektroniczny.

Maszyny elektryczne z magnesami trwałymi, w stosunku do wszystkich innych rodzajów maszyn elektrycznych, mają najwyższą: sprawność, przeciążalność momentem, dynamikę działania i gęstość mocy w jednostce objętości.

Silniki BLDC to napędy uniwersalne - wykorzystywane są w układach napędowych maszyn roboczych, robotów i manipulatorów, w samochodach spalinowych, elektrycznych i hybrydowych, w górnictwie (wentylatory, kolejki), w sprzęcie medycznym, wojskowym (układy pozycjonowania), w urządzeniach AGD (suszarki, pralki, odkurzacze), itd. Prądnice z magnesami trwałymi są stosowane w odnawialnych źródłach energii (elektrownie wiatrowe i wodne).

W publikacji Czytelnik znajdzie następujące zagadnienia:
Historia rozwoju przetworników elektromechanicznych Przetworniki elektromechaniczne Magnesy trwałe i ich parametry Magnesowanie magnesów trwałych Obliczanie obwodów magnetycznych wzbudzanych magnesami trwałymi Silniki o trzech zębach twornika Maszyny komutatorowe prądu stałego wzbudzane magnesami trwałymi Silniki z komutacją elektroniczną Prądnice synchroniczne z magnesami trwałymi Mikromaszyny z biegunami kłowymi Silnik skokowy hybrydowy Inne zastosowanie magnesów trwałych w układach serwomechanicznych Jest to podręcznik akademicki, kierowany m.in. do studentów uczelni technicznych (kierunki: Mechatronika, Elektrotechnika, Mechanika i Budowa Maszyn, Energetyka), ale także do praktyków - inżynierów elektrotechników, inżynierów zajmujących się układami napędowymi itp.

Książka "Maszyny elektryczne wzbudzane magnesami trwałymi. Seria: Maszyny elektryczne" - Tadeusz Glinka - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 280 stron i została wydana w 2018 r. Cena 61.66 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Tadeusz Glinka - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Spawalnictwo - okładka książki
Spawalnictwo Kazimierz Ferenc
Projektowanie nieliniowych układów - okładka książki
Projektowanie nieliniowych układów sterowania Jacek Kabziński, Przemysław Mosiołek
Produkty podobne:
Elektryczny napęd trakcyjny - okładka książki
Elektryczny napęd trakcyjny Andrzej Dębowski