pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Masoneria. Religia lucyferyczna

Dane szczegółowe:
Wydawca: Przemysław Cichocki
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 92 s.
Wymiar: 195x125 mm
EAN: 9788396080226
ISBN: 978-83-9608-022-6
Data: 2021-04-22
Cena wydawcy: 10.49 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Aby zapewnić sobie papieża o cechach przez nas wymaganych, przede wszystkim należy zadbać o to, aby wykształcić mu [...] pokolenie godne królestwa, o którym marzymy. [...] W przeciągu niewielu lat to młode duchowieństwo siłą rzeczy obejmie wszystkie stanowiska, ono będzie rządzić, administrować, sądzić, ono utworzy radę przy papieżu, ono zostanie powołane do wyboru nowego papieża.
- instrukcje tzw. Wysokiej Wenty, 1819 r.
Czy ten przerażający XIX-wieczny scenariusz masonerii już się realizuje? Czy kard. Mariano Rampolla del Tindaro, kandydat na papieża po śmierci Leona XIII, przynależał do masonerii? Czy masonerii udało się wychować następcę św. Piotra? Czy współpraca masonerii z Kościołem jest możliwa? Czy Kościół zmieni swoje nastawienie do masonerii i czy ewentualne porozumienie nie będzie zagrażać Kościołowi? Czym w ogóle jest masoneria? Jak powstała? Jakie są jej główne cele? Dlaczego głoszone przez masonów poglądy sprzeciwiają się wierze katolickiej? Jak wygląda ceremonia przyjęcia do masonerii? Jakie są podstawowe ryty masońskie? Czy masoni się nawracają? Na te i wiele innych pytań odpowiada nasza najnowsza książka.

Książka "Masoneria. Religia lucyferyczna" - praca zbiorowa - oprawa miękka - Wydawnictwo Przemysław Cichocki. Książka posiada 92 stron i została wydana w 2021 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]