pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Małpa mordercy
Tytuł książki:

Małpa mordercy

Autor książki:

Jakob Wegelius

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zakamarki
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 624 s.
Wymiar: 150x190 mm
EAN: 9788377761403
ISBN: 978-83-7776-140-3
Data: 2021-07-14
39.00  59.90  20.9 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

"
Chief, przyjaciel Sally Jones, zostaje niesłusznie oskarżony o morderstwo i wtrącony do więzienia. Zrozpaczona gorylica, sama w niebezpieczeństwie, postanawia rozwikłać zagadkę śmierci Alphonse a Morro i doprowadzić do uniewinnienia Chiefa.

Ta fascynująca, przeszło sześciusetstronicowa historia wiedzie nas z osnutej mrokiem lizbońskiej dzielnicy portowej, przez morza i oceany, aż na dwór indyjskiego maharadży. To opowieść o pilnie strzeżonych tajemnicach i ciężkich przestępstwach, ale też o niespodziewanej przyjaźni, nadziei i przebaczeniu.

Wraz z Sally Jones odwiedzamy zaułki Lizbony, warsztat budowniczego instrumentów i pałac maharadży u podnóża Himalajów, słuchamy rzewnego fado i gry na harmonii, odbywamy morskie podróże i podniebne wycieczki dwupłatowcem oraz jesteśmy świadkami pojedynków szachowych o najwyższą stawkę.

Małpa mordercy jest niezależną kontynuacją Legendy o Sally Jones, podobnie jak ona uhonorowaną szwedzką Nagrodą Augusta - to ewenement, bo rzadko się zdarza, by temu samemu autorowi przyznano tę nagrodę dwukrotnie. Rzadko też się zdarza, by wybitny ilustrator pisał wielkoformatowe powieści. Jakob Wegelius jest takim właśnie wyjątkiem - serwuje nam na wstępie książki genialną galerię postaci, mapki na wyklejkach oraz intrygujące ilustracje na początku każdego z 79 rozdziałów.

"

Książka "Małpa mordercy" - Jakob Wegelius - oprawa twarda - Wydawnictwo Zakamarki. Książka posiada 624 stron i została wydana w 2021 r. Cena 39.00 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Produkty podobne:
Prawda - okładka książki

Prawda

Care Santos
Rozrywacz - okładka książki

Rozrywacz

Arwen Elys Dayton
Trafiona zatopiona - okładka książki

Trafiona zatopiona

Joanna Nadin