pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Maksymilian M. Kolbe. Biografia świętego męczennika

Autor książki:

Tomasz P. Terlikowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Esprit
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 672 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788365706096
ISBN: 978-83-6570-609-6
Data: 2017-03-20
29.19  44.90  15.71 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Maksymilian M. Kolbe - "Szaleniec Niepokalanej"
Mówiono o nim, że posiada niezwykły umysł, jest genialnym organizatorem i wielkim wizjonerem. Nie ma wątpliwości, że był także kapłanem, który głęboko przyjął do serca ewangeliczną prawdę o tym, iż nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie oddaje za przyjaciół swoich. Ale pojawiały się też opinie o jego antysemityzmie, twardym charakterze i bezkompromisowości.

KIM TAK NAPRAWDĘ BYŁ JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH POLSKICH ŚWIĘTYCH?
Katolicki publicysta i filozof Tomasz P. Terlikowski przez wiele lat tropił wszystkie wątki życia i działalności ojca Maksymiliana Kolbego. Zafascynowany dokonaniami zakonnika zbierał zapiski, dokumenty kościelne, fotografie, nagrania i relacje świadków. Dzięki temu dotarł do wielu nieznanych faktów z życia świętego, które zaskakują i w zupełnie nowym świetle przedstawiają jego fenomen. Autor bada fascynujące życie kapłana, jego duchowość, powołanie, zaangażowanie społeczne oraz wizjonerskie podejście do nowych technologii. Przede wszystkim jednak staje twarzą w twarz z oskarżeniem ojca Kolbego o antysemityzm. Ta książka jest nie tylko fascynującą opowieścią o zakonniku tworzącym pierwsze kościelne imperium medialne, ale przede wszystkim jest próbą zrozumienia człowieka, którego życie jest niezwykłym świadectwem wierności najważniejszemu z przykazań - przykazaniu miłości Boga i bliźniego.

Książka "Maksymilian M. Kolbe. Biografia świętego męczennika" - Tomasz P. Terlikowski - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Esprit. Książka posiada 672 stron i została wydana w 2017 r. Cena 29.19 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]