pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Lordowie Hitlera. Sojusz brytyjskiej arystokracji z Trzecią Rzeszą

Autor książki:

Radosław Golec

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zona Zero
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788366177635
ISBN: 978-83-6617-763-5
Data: 2019-06-27
Obniżka ceny! 27.63  39.90  12.27 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

"Gazeta The Sun ujawniła niedawno archiwalny filmu, w którym siedmioletnia, przyszła królowa Elżbieta, jej matka i wuj Edward VIII gorliwie podnoszą prawe ramię w nazistowskim geście. Czy byli jedyni na Wyspach?
Jaki wpływ na opinię brytyjską miał Lord Rothermere - właściciel imperium prasowego, wydawca Daily Mail, który z jej łamów wspierał idee Hitlera?
Kim był Oswald Mosley, charyzmatyczny lider Brytyjskiej Unii Faszystów? Kto był świadkiem na jego ślubie?
Lloyd George po powrocie z podpisania układu w Monachium wymachiwał na lotnisku niesławnym dokumentem deklarującym Europie pokój. Czy w czasie wojny mógł liczyć, że król zdymisjonuje Churchilla i w jego miejsce powoła George a - zwolennika brytyjsko - niemieckiego aliansu?
Edward VIII nie tylko wygłaszał proniemieckie przemówienia, ale po wybuchu drugiej wojny światowej zdradził Niemcom alianckie plany dotyczące obrony Francji przed inwazją. Dlaczego?
Na czym polegała tajna misja Rudolfa Hessa? Czy Książę Kentu wraz z Księciem Hamiltonem planowali negocjować z nim podpisanie separatystycznego pokoju, zakładającego oddanie Trzeciej Rzeszy wolnej ręki w Europie?
Na którym froncie walczył brytyjski legion Waffen SS?
Historię II wojny światowej trzeba pisać na nowo. Brytyjscy lordowie równie chętnie współpracowali później z komunistycznym dyktatorem - Wujkiem Joe, jak wcześniej z jego brunatnym oponentem Adolfem. Bo zawsze trzymali z tym, który wygrywa.

"

Książka "Lordowie Hitlera. Sojusz brytyjskiej arystokracji z Trzecią Rzeszą" - Radosław Golec - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Zona Zero. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2019 r. Cena 27.63 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]