pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Literatura i religia. Antologia tekstów

Autor książki:

Anna Głąb

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Semper
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 221 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788375073171
ISBN: 978?83?7507?317?1
Data: 2022-06-22
46.80  48.00  1.2 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Opis książki:

Literatura może być miejscem spotkania wielu tożsamości (tak religijnych, jak i niereligijnych), wielu przekonań i wrażliwości. Można jednak podać jeszcze inne walory literatury pięknej. Literatura chyba najpełniej pokazuje konkretne problemy, skomplikowanie czy uwikłania człowieka w matnię codzienności. Literatura, zwłaszcza operująca techniką strumienia świadomości, jest także w stanie oddać złożoność ludzkiego życia odwołującego się do nadprzyrodzoności. Czy można więc znaleźć coś, co łączy literaturę i religię w usiłowaniach dotarcia do tego, co nadprzyrodzone Wydaje się, że zarówno literatura, jak i religia potrafią ochronić indywidualny, zatem unikalny sposób istnienia jednostki: jej poznania, uczuć, wyobrażeń. O religii się pisze. Głównie od strony socjologicznej, politycznej, teologicznej, ale także filozoficznej. W rozmaitych dyskursach często zapomina się jednak, że religia to nie tylko instytucja, władza i przynależność do konkretnej wspólnoty, lecz także duchowość i przekonania.

Autorzy tomu: Barbara Chyrowicz, Tomasz Garbol, Anna Głąb, Jacek Hołówka, Jacek Jarocki, Stanisław Judycki, Jan Kłos, Wojciech Lewandowski, Antoni Libera, Monika Sidor, Beata Siwek, Iwona Szydłowska, Łukasz Tischner.

Książka "Literatura i religia. Antologia tekstów" - Anna Głąb (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe Semper. Książka posiada 221 stron i została wydana w 2022 r. Cena 46.80 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]