pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Linux Komendy i polecenia

Autor książki:

Łukasz Sosna

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 168 s.
Wymiar: 120x170 mm
EAN: 9788328345652
ISBN: 978-83-2834-565-2
Data: 2018-08-01
18.22  24.90  6.68 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Moc Linuksa w Twoich rękach!
Pracuj z systemem z poziomu linii poleceń
Sprawdź, co zrobić w przypadku awarii interfejsu graficznego
Twórz własne skrypty powłoki i ciągi instrukcji
Przeprowadzaj operacje na plikach oraz katalogach z pomocą menedżera plików
Wybór systemu operacyjnego, pod którym będzie pracował Twój komputer, w istocie sprowadza się do wyboru między standardowym produktem giganta z Redmond a niezawodnym, darmowym, fantastycznie elastycznym Linuksem. Ten ostatni system może stać się dla Ciebie niezastąpionym środowiskiem pracy, ale najpierw warto go trochę oswoić, a przede wszystkim nauczyć się z nim dogadywać - nie tylko z poziomu interfejsu graficznego, lecz także z poziomu linii poleceń. Ta wiedza pozwoli Ci bez trudu wydawać nawet najbardziej skomplikowane polecenia, które Twój komputer spełni w lot. Sprawdź, a sam się przekonasz.

W tej książce znajdziesz najróżniejsze komendy i polecenia pozwalające na efektywną komunikację z komputerem. Zobaczysz, jak zainstalować Linuksa i poruszać się po tym systemie oraz tworzyć własne skrypty powłoki - na przykład w celu zautomatyzowania codziennie wykonywanych operacji. Dowiesz się także, jak używać programu Midnight Commander, optymalnie zarządzać zasobami komputera i sprawnie administrować systemem. Przejrzysty układ zapewni Ci łatwe wyszukiwanie określonych komend, a czytelne objaśnienia wraz z parametrami pomogą Ci właściwie je zastosować.

Wprowadzenie do systemu Linux
Korzystanie z komputera pracującego pod kontrolą systemu Linux
Zarządzanie zasobami komputera
Administrowanie systemem
Tworzenie skryptów powłoki
Polecenia dodatkowe
Midnight Commander
Poczuj się w Linuksie jak ryba w wodzie!

Książka "Linux Komendy i polecenia" - Łukasz Sosna - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 168 stron i została wydana w 2018 r. Cena 18.22 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]