pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
Pewien Franek - okładka książki
Pewien Franek pozycja dostępna
»
»
»
Lichotek i czarnoKsiężnik
książka:

Lichotek i czarnoKsiężnik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2005
Oprawa: twarda
Ilość stron: 204 s.
Wymiar: 135 × 207 mm
EAN: 9788308037928
ISBN: 83-08-03792-5
Data: 2005-11-24
Cena wydawcy: 22.00 złpozycja niedostępna

Lichotek i czarnoKsiężnik - Ian Ogilvy - opis książki:

Licho nie śpi… Na dobre obudzi się w listopadzie! A wszystko to za sprawą niezwykłego chłopca, żyjącego z odrażającym opiekunem Bazylim Deptaczem w ponurym, bardzo odstręczającym domu… Lichotek chodzi głodny, chłodny, poszarpany i brudny. Nigdy nie opuszcza wstrętnej willi Bazylego, gdzie ściany, podłogi, a nawet łóżka są czarne i ze wszystkich kątów wydobywa się dziwaczny odór (w każdym pokoju inny!). W tym wielkim, posępnym domostwie, nad którym nieprzerwanie unosi się burzowa chmura, są tylko trzy pomieszczenia, gdzie Lichotek nie boi się wejść. To łazienka oraz sucha, ciepła i najbardziej bezpieczna ze wszystkich pomieszczeń kuchnia, w której chłopiec spędza noce wraz z gromadą olbrzymich karaluchów, a także strych, gdzie stoi "chyba najfajniejsza na świecie elektryczna kolejka”!
Lichotek może ją oglądać tylko wówczas, gdy Bazyli ma dobry humor. Oglądać, ale nie dotykać, nie bawić się, pociągać za gałki, wprawiać w ruch maleńkie, wykonane z wielką precyzją wagoniki... A Lichotek o tym właśnie marzy. Śni po nocach o godzinie choćby spędzonej samotnie na strychu… Najpierw jednak musi pozbyć się z domu Bazylego, który nigdy nie opuszcza swojej twierdzy. Lichotek ma plan, ryzykowny, ale wspaniały plan! Plan, który ku uciesze chłopca udaje się zrealizować! Kiedy Deptacza nie ma już w domu, Lichotek pędzi co tchu na strych, napawa się widokiem maleńkich wagoników i zasiada za pulpitem sterowniczym, by pobawić się wymarzoną kolejką!
Wkrótce – za karę – jako maleńka istotka będzie się "w niej” bawił w nieskończoność! Czy zdoła uwolnić siebie i innych więźniów spod złej mocy wuja Bazylego, który okazuje się najgorszym z najgorszych Czarno Księżników? Wspaniała, trochę straszna, a trochę piękna opowieść Ogilvy’ego przypomina klimatem filmy Tima Burtona. A Lichotek narysowany przez Chrisa Moulda ma w sobie coś z Edwarda Nożycorękiego!
Ian Ogilvy - w latach siedemdziesiątych zastąpił Rogera Moore’a w serialu "Święty”. Był gwiazdą trzech tuzinów innych seriali telewizyjnych, a od czasu do czasu występował także w przedstawieniach teatralnych i kilku filmach. Doskonale znany brytyjskim i amerykańskim widzom przystojny aktor pochodzi z Wielkiej Brytanii. Urodził się w 1943 roku. Jego rodzice mieli aktorskie zapędy, lecz tylko matka zarabiała występami na scenie. Ian postanowił pójść w ślady rodziców. Jego pierwsze kreacje w Royal Court Theatre w Londynie wypadły jednak tak blado, że kiedy udawał się na nauki do Royal Academy of Dramatic Art, władze teatru "odetchnęły z ulgą”. Dwuletni staż odniósł oczekiwany skutek. Ogilvy szybko stał się gwiazdą telewizji. Od zawsze jego pasją było także pisarstwo. Swoją pierwszą książkę napisał i samodzielnie zilustrował w wieku 6 lat. Opowiadała o pewnym kurczaku i była dość niepozorna. Nigdy nie została wydana, ale Ian wciąż przetrzymuje ją w szufladzie i pokazuje z dumą. Nieco później spod jego pióra wyszły dwie powieści i sztuka teatralna. Prawdziwą sławę przyniosła mu jednak dopiero seria książek dla dzieci, której bohaterem jest mały, zabiedzony chłopiec zwany Lichotkiem. Przetłumaczono je już na 15 języków. W planach jest też film animowany, którego produkcji podjął się Robert Zemeckis.

Książka „Lichotek i czarnoKsiężnik” - oprawa twarda - Wydawnictwo Literackie, WL.

Książka posiada 204 stron i została wydana w 2005 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Lichotek i czarnoKsiężnik"