pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Pozostali w naszej pamięci
Pozostali w naszej pamięci 39.00 zł pozycja dostępna!
książka:

Kształcenie i wychowanie w seminariach duchownych od XVI do połowy XX wieku

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Diecezjalne
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 444 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788381010931
ISBN: 978-83-8101-093-1
Data: 2017-03-04
Cena wydawcy: 45.06 złpozycja niedostępna

Kształcenie i wychowanie w seminariach duchownych od XVI do połowy XX wieku - ks. Adam Orczyk - opis książki:

Książka zaczyna się od opisania reformy trydenckiej kształcenia kapłanów. Następnie, bazując głównie na źródłach z terenów Polski oraz Włoch, autor przybliża historię zmian, jakie przechodziła edukacja i wychowanie kapłanów.
W publikacji znajdziemy metodyczne pokazanie różnic w kilku modelach w formacji seminaryjnej stosowanych w nowożytności. Między innymi w modelach formacji św. Karola Boromeusza i Bartłomieja Holzhausera. A także ujednolicanie się tych mechanizmów kształcenia w obrębie Kościoła Zachodniego.
Na koniec ks. Orczyk dokonuje refleksji na temat poszukiwania dróg edukacji kleryków we współczesnym świecie. Autor zastanawia się, jaka powinna być formacja alumnów po soborze watykańskim II i jak zrealizować postulat większej otwartości na świat w wychowaniu seminaryjnym.
Ważną częścią książki są trudno dostępne materiały źródłowe: porządek dnia, program dydaktyczny, warunki przyjęcia do seminarium, przepisy wychowawcze charakterystyczne dla różnych seminariów w różnych okresach.
Książka, z którą powinni zapoznać się wszyscy odpowiedzialni za formację w seminariach i zakonach: rektorzy, prefekci, wykładowcy itd.

Książka „Kształcenie i wychowanie w seminariach duchownych od XVI do połowy XX wieku” - oprawa miękka - Wydawnictwo Diecezjalne.

Książka posiada 444 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Kształcenie i wychowanie w seminariach duchownych od XVI do połowy..."
ks. Adam Orczyk - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również: