pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Poradnik Rachunkowości Budżetowej 7/2019. KSR 7- stosowanie w jednostkach...
książka:

Poradnik Rachunkowości Budżetowej 7/2019. KSR 7- stosowanie w jednostkach sektora publicznego

Dane szczegółowe:
Wydawca: INFOR Grupa
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 96 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788381375887
ISBN: 978-83-8137-588-7
Data: 2019-09-08
Cena wydawcy: 79.00 złpozycja niedostępna

Poradnik Rachunkowości Budżetowej 7/2019. KSR 7- stosowanie w jednostkach sektora publicznego - Izabela Motowilczuk - opis książki:

Po aktualizacji KSR Nr 7 jednostki mają możliwość stosowania pojedynczych, wybranych KSR. Jest to zmiana, która umożliwia jednostkom sektora finansów publicznych włączenie KSR do ich polityk rachunkowości w szerszym zakresie niż dotychczas.

W Poradniku zostały omówione ogólne zasady stosowania KSR i MSR w polityce rachunkowości jednostek. Ponadto wskazano, jak w praktyce jednostki sektora publicznego powinny stosować zasady wynikające z KSR 7.

Z Poradnika można dowiedzieć się m.in.:
1)jakie obowiązują zasady wprowadzania zmian do polityki rachunkowości jednostek, w tym:
-jakie przesłanki uzasadniają te zmiany,
-z jakimi datami można wprowadzać zmiany,
-w jaki sposób ujmuje się w księgach rachunkowych skutki zmian przyjętych zasad (polityki) rachunkowości,
-w jaki sposób prezentuje się w sprawozdaniach finansowych dane porównawcze na temat wpływu zmiany polityki rachunkowości na wielkość aktywów i pasywów, aby zapewnić ich porównywalność;
2)jak prawidłowo korygować błędy popełnione w ewidencji księgowej w roku, za który jest sporządzane sprawozdanie finansowe;
3)jak należy korygować błędy popełnione w ewidencji księgowej w poprzednich latach obrotowych;
4)jak ujmować zdarzenia dotyczące roku, za który jest sporządzane sprawozdanie finansowe, następujące po dniu bilansowym.

Wszystkie omawiane zagadnienia są przedstawione z uwzględnieniem szczególnych zasad rachunkowości jednostek sektora publicznego. Całość ilustrują liczne przykłady.

W Poradniku znalazły się także odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane w tym obszarze przez pracowników jednostek sektora finansów publicznych w mediach społecznościowych.

Książka „Poradnik Rachunkowości Budżetowej 7/2019. KSR 7- stosowanie w jednostkach sektora publicznego” - oprawa twarda - Wydawnictwo INFOR Grupa.

Książka posiada 96 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Poradnik Rachunkowości Budżetowej 7/2019. KSR 7- stosowanie w jednostkach..."
Izabela Motowilczuk - autor m.in.: