pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Krysia. Mała książka wielkich spraw
książka:

Krysia. Mała książka wielkich spraw

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czwarta Strona
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Zintegrowana
Ilość stron: 248 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788366431041
ISBN: 978-83-6643-104-1
Data: 2019-11-08
27.08  39.90  12.82 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Krysia. Mała książka wielkich spraw - Michalina Grzesiak - opis książki:

"Michalina Grzesiak, autorka bestsellerowej książki na podstawie bloga "Krystyno, nie denerwuj matki" powraca z nową książką!
To nie jest przewodnik, który poprowadzi was przez gąszcz rodzicielskich wyzwań. Z tej książki niczego się nie nauczycie. Nie znajdziecie tu żadnego tutorialu, który odwiedzie was od popełniania błędów. No serio, to nie tu. Tu notorycznie coś się paprze.

Ta książka pokazuje świat oczami dziecka, a widzenie i rozumienie u pięciolatki to jakby wyższy stopień wtajemniczenia. To jest sztuka. Tak nie oceniać, nie kategoryzować i nie nienawidzić.

Jest w nas, dorosłych, poczucie, że mamy niekontrolowaną władzę nad młodszymi. Przeświadczenie, że wolno nam przelewać w ich głowy dokonania i porażki, wiary i niewierności, chęci i niechęci, lubienia i nielubienia.

Niepopsuty człowiek, kiedy tylko dopuścisz go do głosu, opowie ci o pomaganiu nieznajomemu na dziale z lizakami i tęsknocie za "umarniętą" mamą, chociaż mama jeszcze nigdzie się nie wybiera. Przekona świat, że chłopcy mogą malować paznokcie na czerwono i zakładać sukienki z tiulem. Wskaże też palcem najsubtelniejsze sposoby wyznawania miłości każdemu, kto tylko zechce go posłuchać.

Posłuchajcie Krysi.

"Szczęśliwe dzieci, które mogą być Krysiami i szczęśliwi dorośli, którzy z Krysi nie wyrośli. To wielka sztuka - zachować w sobie trochę dziecka. Nie myśleć kolorami skóry, konwenansami, opiniami innych, nie patrzeć na płeć. Wiedzieć, chociaż przez chwilę, co jest w życiu ważne. Znów zedrzeć buty, farbować włosy bibułą, gadać z mamą o przedszkolnych dramatach, a potem zasypiać w samochodowym foteliku.

Ta książka uczy słuchać uważniej, myśleć prościej, dostrzegać więcej. Ta książka budzi w czytelniku dziecko, które zasnęło znudzone dorosłością."
Anna Ciarkowska

Książka „Krysia. Mała książka wielkich spraw” - oprawa Zintegrowana - Wydawnictwo Czwarta Strona.

Książka posiada 248 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Krysia. Mała książka wielkich spraw"
Michalina Grzesiak - autor m.in.:
Produkty podobne:
Bogna Tyrmanda. Nastolatka, która - okładka książki
Bogna Tyrmanda. Nastolatka, która rozkochała w... Krystyna Okólska, Michał Wójcik
Najlepsze buty na świecie - okładka książki
Najlepsze buty na świecie Michał Olszewski