pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kroniki dziwnych bestii

Autor książki:

Yan Ge

Dane szczegółowe:
Wydawca: Tajfuny
Rok wyd.: 2023
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 272 s.
EAN: 9788367034081
ISBN: 978-83-6703-408-1
Data: 2023-02-21
33.69 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

W Yong anie bestie żyją obok ludzi. Fizycznie bywają niemal nie do odróżnienia: pociągające, melancholijne, czasem tragiczne, nierzadko bardziej ludzkie niż ludzie. Na własnej skórze przekonuje się o tym pewna pisarka - dawniej studentka zoologii u najwybitniejszego badacza bestii. Jej kroniki spotkań z przedstawicielami innych gatunków stają się w mieście literacką sensacją. Ona zaś z każdym tekstem zbliża się do rozwiązania niepokojącej zagadki własnego pochodzenia.

"Kroniki dziwnych bestii" to klimatyczna mieszanka gatunków - urban fantasy, science fiction, powieści noir, lirycznego romansu i społecznego komentarza. Nie sposób również nie zauważyć podobieństw do klasycznego bestiariusza. Yan Ge, jedna z najbardziej uznanych współczesnych chińskich pisarek, kreuje swój świat z niezwykłą lekkością, a w karty powieści subtelnie wplata nawiązania do własnego życia i polityki, z typowym dla siebie ujmującym humorem i dystansem.

Książka "Kroniki dziwnych bestii" - Yan Ge - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Tajfuny. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2023 r. Cena 33.69 zł. Zapraszamy na zakupy!