pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Królowa. Lhotse 89. Z archiwum Jerzego Kukuczki

Autor książki:

Jerzy Kukuczka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundacja Wielki Człowiek
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Wymiar: 225x206 mm
EAN: 9788365095039
ISBN: 978-83-6509-503-9
Data: 2019-10-16
41.36 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

4 października 1979 roku Jerzy Kukuczka rozpoczyna himalajską karierę stając na szczycie swojego pierwszego ośmiotysięcznika Lhotse. Dziesięć lat później, jako jeden z najsłynniejszych himalaistów na świecie i drugi po Reinholdzie Messnerze zdobywca Korony Himalajów i Karakorum wraca pod ten sam szczyt. Próbuje osiągnąć coś wielkiego, coś czego nie dokonał wówczas nikt inny. Chce zdobyć Lhotse od południa przechodząc legendarną południową ścianę. Ścianę, która zabiła tak wielu. Decydując się na tę wprawę, pomimo szeregu przeciwności i niepewności, w swoim dzienniku notuje: Postanowiłem zrobić to tak, jak robiłem wielokrotnie, poszedłem za podszeptem czegoś wewnętrznego, teraz albo nigdy!.
Królowa to kolejne wydawnictwo Fundacji Wielki Człowiek, drugie z serii Z archiwum Jerzego Kukuczki. Trzonem publikacji, powstającej z okazji 30 rocznicy śmierci himalaisty, jest jego dziennik spisany podczas wyprawy na Lhotse w 1989 roku. Integralnymi elementami historii są i tym razem archiwalia fotografie, dokumenty, listy, ale też multimedia ukryte w kodach QR takie jak nagrania wideo i audio. Królowa to opowieść - podróż, która snuje się pomiędzy słowem, obrazem i dźwiękiem. To realistyczna, subiektywna ekspedycja, bez literackich upiększeń, w którą pragniemy zabrać czytelników.

Książka "Królowa. Lhotse 89. Z archiwum Jerzego Kukuczki" - Jerzy Kukuczka - oprawa twarda - Wydawnictwo Fundacja Wielki Człowiek. Książka posiada 0 stron i została wydana w 2019 r. Cena 41.36 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]