pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Kompetencje kluczowe dzieci i młodzieży. Teoria i badania

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Akademickie Żak
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 322 s.
Wymiar: 168x235 mm
EAN: 9788362015924
ISBN: 978-83-6201-592-4
Data: 2015-12-22
Cena wydawcy: 43.05 złpozycja niedostępna

Opis książki:

W dokumencie Zalecenia Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18 grudnia 2006 roku opublikowano listę ośmiu kluczowych kompetencji, które współcześnie są niezbędne człowiekowi w procesie uczenia się przez całe życie. Kompetencje kluczowe, na które składają się wiedza oraz umiejętności mają szczególnie ważne znaczenie w rozwijającym się społeczeństwie wiedzy, umożliwiają szybsze dostosowanie się do gwałtownych zmian w świecie. Kształtowane w procesie edukacji mają szansę w życiu dorosłym człowieka być czynnikiem innowacji i produktywności, a ponadto wpływać na jego motywację i na jakość pracy.

W publikacji, będącej pierwszą z serii książek (druga to "Kompetencje kluczowe dzieci i młodzieży. Praktyka edukacyjna") autorzy odwołują się zaleceń unijnego dokumentu i wprowadzają czytelnika w teoretyczną i metodologiczną problematykę badań kompetencji kluczowych uczniów. Opisywane analizy dotyczą osób w różnym wieku, obejmują różne kompetencje kluczowe. Prezentowana publikacja jest wynikiem zaproszenia do dyskusji wielu pedagogów i psychologów z różnych ośrodków akademickich w Polsce. Jest ważnym głosem w dyskusji nad rozwojem kompetencji w procesie edukacji.

Książka "Kompetencje kluczowe dzieci i młodzieży. Teoria i badania" - Janina Uszyńska-Jarmoc, Małgorzata Bilewicz (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Akademickie Żak. Książka posiada 322 stron i została wydana w 2015 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]