pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kodowanie na dywanie. W przedszkolu w szkole i w domu

Autor książki:

Anna Świć

Dane szczegółowe:
Wydawca: NOWIK
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 56 s.
Wymiar: 205x290 mm
EAN: 9788365587107
ISBN: 978-83-6558-710-7
Data: 2017-09-04
18.54 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Gdzie się ukrył kod? Jak go znaleźć? Jak go stworzyć? Co on właściwie oznacza? Od września 2017 nauką programowania objęci zostaną wszyscy uczniowie szkół podstawowych. Jak mogą wyglądać takie zajęcia? Czy zawsze do ich przeprowadzenia niezbędny jest sprzęt komputerowy? Absolutnie nie, podstawowe zagadnienia programistyczne można wdrażać podczas zabaw bazujących na aktywności uczniów - bez użycia tabletów, smartfonów czy komputerów.

Zabawy wprowadzające dzieci w świat kodowania sprawdzą się zarówno w przedszkolu, szkole jak i w domu, trzeba je tylko starannie dobrać do potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci.

Każdy rozdział to propozycja zabaw z wykorzystaniem innego materiału dydaktycznego. Zabawy pogrupowane są i oznaczone symbolami, podzielone na odpowiednie dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów klas 1-3 i zabawy do wykorzystania w domu, z rodzicami. Podział jest umowny, przygotowany na bazie uśrednionych możliwości dzieci w danym wieku, nie uwzględnia specyfiki danej grupy, potrzeb i możliwości rozwojowych konkretnego dziecka, warto więc przejrzeć wszystkie propozycje aktywności i wybrać te, które będą najlepiej odpowiadać naszym potrzebom. Ostatni rozdział to zabawy wprowadzające dzieci do pracy z wykorzystaniem komputerów, to łącznik między "kodowaniem na dywanie", a pracą w aplikacjach tabletowych lub na komputerze.

Książka "Kodowanie na dywanie. W przedszkolu w szkole i w domu" - Anna Świć - oprawa miękka - Wydawnictwo NOWIK. Książka posiada 56 stron i została wydana w 2017 r. Cena 18.54 zł. Zapraszamy na zakupy!