pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Kodeks pracy. Komentarz
książka:

Kodeks pracy. Komentarz

Dane szczegółowe:
Wydawca: LexisNexis
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1408 s.
EAN: 9788327808790
ISBN: 978-83-2780-879-0
Data: 2014-11-03
pozycja niedostępna

Kodeks pracy. Komentarz - Małgorzata Gersdorf, Krzysztof Rączka, Michał Raczkowski - opis książki:

Komentarz obejmuje materię uregulowaną w Kodeksie pracy, a mianowicie: nawiązanie, zmianę i rozwiązanie stosunku pracy, zatrudnianie pracowników w formie telepracy, wynagrodzenie za pracę, obowiązki pracodawców i pracowników, bezpieczeństwo i higienę pracy, uprawnienia pracowników związane z rodzicielstwem oraz roszczenia pracowników ze stosunku pracy. Szczegółowe informacje zawarte w komentarzu do poszczególnych artykułów pozwalają na rozwiązanie problemów, z jakimi spotykają się pracodawcy i pracownicy w życiu zawodowym. Krótkie omówienia artykułów, które utraciły moc prawną, obrazują zmiany, jakim ulegało prawo pracy w ostatnim czasie.

W opracowaniu zostały uwzględnione liczne zmiany wprowadzone do Kodeksu pracy w latach 2011 2014, dotyczące m.in.: urlopów macierzyńskich i rodzicielskich oraz czasu pracy.

Książka zawiera również bogate i najnowsze orzecznictwo Sądu Najwyższego i sądów apelacyjnych.

Komentarz do Kodeksu pracy został opracowany przez wybitnych specjalistów w dziedzinie prawa pracy, związanych z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf - Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego, profesor w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej Wydziału Prawa i Administracji UW, zastępca redaktora naczelnego miesięcznika Praca i Zabezpieczenie Społeczne, w latach 2005 2008 prorektor Uniwersytetu Warszawskiego; specjalizuje się w prawie stosunku pracy.

Prof. dr hab. Krzysztof Rączka - dziekan Wydziału Prawa i Administracji UW, redaktor naczelny miesięcznika Praca i Zabezpieczenie Społeczne, redaktor naczelny periodyku Prawo pracy. Personel od A do Z ; specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących czasu pracy, układów zbiorowych pracy i rokowań zbiorowych.

Dr Michał Raczkowski - adiunkt Wydziału Prawa i Administracji UW, członek Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego; specjalizuje się w zagadnieniach związków między prawem pracy a prawem cywilnym.

Książka „Kodeks pracy. Komentarz” - oprawa twarda - Wydawnictwo LexisNexis.

Książka posiada 1408 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Kodeks pracy. Komentarz"
Małgorzata Gersdorf, Krzysztof Rączka, Michał Raczkowski - autor m.in.:
Prawo pracy. Pytania i odpowiedzi - okładka książki
Prawo pracy. Pytania i odpowiedzi Małgorzata Gersdorf, Krzysztof Wojciech Rączka, Eliza Maniewska, Michał Raczkowski;
Kodeks pracy ze schematami - okładka książki
Kodeks pracy ze schematami Krzysztof Rączka, Małgorzata Iżycka-Rączka;
Wzory pism procesowych z zakresu - okładka książki
Wzory pism procesowych z zakresu prawa pracy Michał Raczkowski, Aleksandra Woźniak;