pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
VAT. Komentarz 2015 - okładka książki
VAT. Komentarz 2015 pozycja dostępna
VAT. Komentarz - okładka książki
VAT. Komentarz pozycja dostępna
»
»
»
Kodeks karny wykonawczy. Komentarz
książka:

Kodeks karny wykonawczy. Komentarz

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 924 s.
Wymiar: 160x240 mm
EAN: 9788325584993
ISBN: 978-83-2558-499-3
Data: 2016-06-03
pozycja niedostępna

Kodeks karny wykonawczy. Komentarz - Jerzy Lachowski - opis książki:

Prezentowany Komentarz, autorstwa wybitnego grona specjalistów, pod redakcją prof. dr hab. Jerzego Lachowskiego stanowi najbardziej aktualne, dostępne na rynku wydawniczym, wyczerpujące omówienie ustawy z dnia 6.6.1997 r. - Kodeks karny wykonawczy, uwzględniające pogłębioną i rozszerzoną analizę przepisów oraz orzecznictwa.

W sposób wyczerpujący i zarazem praktyczny komentarz pozwala zapoznać się z kwestiami dotyczącymi m.in.:
- nadzoru penitencjarnego;
- wykonania kary i jej indywidualizacji;
- odroczenia i przerwy wykonania kary pozbawienia wolności;
- praw i obowiązków kuratora sądowego;
- pozbawienia praw publicznych;
- środków zabezpieczających.

Komentarz stanowi kompleksowe omówienie wszystkich zagadnień w poruszanej tematyce, uwzględniono w nim m. in. znowelizowane przepisy ustawy z 10.9.2015 r. (obowiązujące od 24.10.2015 r.). Do najważniejszych zmian można zaliczyć:
- enumeratywne wskazanie skazanych, których kwalifikuje się do osadzenia w zakładzie karnym typu zamkniętego;
- scharakteryzowanie skazanych zaliczanych do kategorii tzw. ,,więźniów niebezpiecznych", a także ujednolicenie regulacji z tego zakresu;
- uporządkowanie zakresu działania komisji penitencjarnej w odniesieniu do kwalifikowania skazanych mogących być uznanymi za potencjalnie niebezpiecznych.

Dodatkowo, przedmiotem analizy niniejszego, 2. wydania, są najnowsze uregulowania, które wchodzą w życie 15 kwietnia 2016 r. (Dz. U. z 2016r. poz. 428), odnoszące się głównie do dozoru elektronicznego. Dzięki temu prezentowane dzieło będzie najbardziej aktualnym komentarzem do KKW na rynku wydawniczym. Projektowane zmiany koncentrują się głównie na:
- przywróceniu stosowania dozoru stacjonarnego jako formy wykonywania kary pozbawienia wolności;
- wprowadzeniu przepisów regulujących szczególny charakter postępowania w sprawie udzielenia zezwolenia na odbywanie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego;
- możliwości odstąpienia od uchylenia zezwolenia na odbywanie kary pozbawienia wolności pomimo zaistnienia przesłanek uzasadniających taką decyzję;
Podstawowym walorem tego opracowania jest fakt, iż jego autorzy, jako czynni zawodowo sędziowie i adwokaci, w sposób zwięzły prezentują problemy praktyczne, które ujawniają się w trakcie stosowania uregulowań zawartych w KKW, proponują ich rozwiązanie przy jednoczesnym odwołaniu się do literatury przedmiotu i orzecznictwa, które poddają własnej ocenie. Pokreślić należy także to, iż oprócz doświadczenia praktycznego, autorzy są dobrze znani ze swoich publikacji z obszaru szeroko pojętego prawa karnego w środowisku naukowym, co gwarantuje najwyższy poziom opracowania.

Wygodna struktura
Komentarz w sposób jasny i przejrzysty pozwala na rozwiązanie pojawiających się w praktyce problemów związanych z wykładnią przepisów zawartych w Kodeksie karnym wykonawczym. Dla wygody Czytelników, ułatwiając szybką orientację w tekście, niniejszy Komentarz wyróżnia się szczegółową strukturą wewnętrzną, z precyzyjnym, przejrzystym i jednolitym podziałem zagadnień. Układ komentarza, dzięki nowej oprawie graficznej jest bardzo przejrzysty - oprócz syntetycznego spisu treści do każdego artykułu, wszystkie tezy są tytułowane, co ułatwia poruszanie się po jego treści i umożliwia szybkie odnalezienie rozwiązania interesujących Czytelnika problemów.

Książka jest adresowana do:
- praktyków prawa: adwokatów, radców prawnych, sędziów,
- dyrektorów aresztów śledczych, zakładów karnych, Centralnych Ośrodków Szkolenia Służby Więziennej, sądowych kuratorów zawodowych, wojskowych kuratorów społecznych, dowódców jednostek wojskowych,
- doktorantów, aplikantów zawodów prawniczych i studentów.

Dla czytelników tego komentarza darmowy dostęp do aktów prawnych on-line!

Książka „Kodeks karny wykonawczy. Komentarz” - oprawa twarda - Wydawnictwo C H Beck.

Książka posiada 924 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Kodeks karny wykonawczy. Komentarz"
Jerzy Lachowski (red.) - autor m.in.:
Prawo karne. Zarys problematyki - okładka książki
Prawo karne. Zarys problematyki Jerzy Lachowski, Andrzej Marek;
Kupujący tę pozycję zamówili również: