pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Kobieta w roli głównej. Jak tworzyć niezapomniane postaci kobiece...
książka:

Kobieta w roli głównej. Jak tworzyć niezapomniane postaci kobiece w scenariuszach filmowych. Seria: Biblioteka scenarzysty

autor:

Helen Jacey

Dane szczegółowe:
Wydawca: Myliński
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 211 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788393476466
ISBN: 978-83-9347-646-6
Data: 2015-10-26
29.17  42.00  12.83 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Kobieta w roli głównej. Jak tworzyć niezapomniane postaci kobiece w scenariuszach filmowych. Seria: Biblioteka scenarzysty - Helen Jacey - opis książki:

Książka w przełomowy sposób przedstawia modele wiarygodnych głównych bohaterek filmowych. Omówione zostały takie problemy jak: motywacje scenarzysty przy tworzeniu postaci kobiecych i ich historii, różnice między historią bohatera i historią bohaterki, postrzeganie ról społecznych i jego wpływ na charakterystyki postaci kobiecych, sposoby przetworzenia stereotypów na temat kobiet. Autorka stara się również wyczerpująco odpowiedzieć jak wybór roli wpływa na osobowość postaci męskich i kobiecych oraz na tożsamość bohaterki, jakie są zasady konfliktu w historiach bohaterek, jaki wpływ na postaci kobiece mają konwencje gatunkowe, czy jak kwestie genderowe mogą wpłynąć na proces rozwoju scenariusza.

Książka „Kobieta w roli głównej. Jak tworzyć niezapomniane postaci kobiece w scenariuszach filmowych. Seria: Biblioteka scenarzysty” - oprawa miękka - Wydawnictwo Myliński.

Książka posiada 211 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Kobieta w roli głównej. Jak tworzyć niezapomniane postaci kobiece..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Format scenariusza filmowego - okładka książki
Format scenariusza filmowego Martin Schabenbeck
Reżyseria filmu reklamowego - okładka książki
Reżyseria filmu reklamowego Katarzyna Dragovic, Nono Dragovic
Produkty podobne:
Reżyseria filmowa - okładka książki
Reżyseria filmowa David Mamet