pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Klątwa surowcowa w Afryce? Przypadek Zambii i Botswany

Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 210 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788375565058
ISBN: 978-83-7556-505-8
Data: 2013-01-07
Cena wydawcy: 48.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Jest to pierwsza pozycja w polskim piśmiennictwie ekonomicznym tak dogłębnie i kompleksowo, i na tak wysokim poziomie naukowym prezentująca związki teorii z praktyką w zakresie wpływu zasobów surowcowych na rozwój poszczególnych gospodarek. Niewątpliwie nowością i oryginalnym wkładem Autorów w rozwój badań jest także dynamiczne ujęcie wpływu zasobów surowcowych w gospodarce na jej rozwój.

Należy dodać, że książka ma nie tylko wysokie wartości naukowe i stanowi postęp w badaniach nad skomplikowanymi procesami rozwoju gospodarczego, ale prezentuje także cenne walory utylitarne - wnioski wynikające z badań mogą i powinny być brane pod uwagę przez kreatorów polityki gospodarczej i ich doradców.

Książka z pewnością będzie też użyteczna w dydaktyce, szczególnie na kierunkach międzynarodowe stosunki gospodarcze, stosunki międzynarodowe, ekonomia.

Dr hab. Małgorzata Domiter, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Książka "Klątwa surowcowa w Afryce? Przypadek Zambii i Botswany" - Konrad Czernichowski, Dominik Kopiński, Andrzej Polus - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 210 stron i została wydana w 2012 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]