pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Kazania Pokutne na przedpoście i środę popielcową
Tytuł książki:

Kazania Pokutne na przedpoście i środę popielcową

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rosa Mystica
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 352 s.
EAN: 9788395935121
ISBN: 978-83-9593-512-1
Data: 2021-02-12
28.56  40.00  11.44 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Święty Wawrzyniec z Brindisi (1559-1619) - kapłan, generał kapucynów, doktor Kościoła, teolog, kontrreformator, poliglota, dyplomata, żołnierz i kapelan wojsk chrześcijańskich, odnowiciel życia zakonnego, mistyk, cudotwórca oraz apostoł Włoch, Czech i Niemiec. A wreszcie kaznodzieja i polemista - autor dziesięciu tysięcy stronic pism. Postać świętego kapucyna popadła w ostatnich dekadach w zapomnienie, mimo że jest dzisiaj aktualna jak nigdy dotąd. Wskazywał na to św. Jan XXIII, nadając mu tytuł doktora Kościoła. Sytuacja katolicyzmu rzymskiego kilka dekad po Soborze Watykańskim II zdaje się przedstawiać jeszcze gorzej niż w okresie potrydenckim, kiedy to apostołował Wawrzyniec. Kto jednak pójdzie za Doktorem Apostolskim - jak zapewniał święty papież - nie zbłądzi!
Chrystus sprawy doczesne nazywa bezczynnością, ponieważ są niczym w oczach Bożych. Kto gromadzi skarby na ziemi - nic nie robi, oddaje się bezczynności. Kto zaś gromadzi skarby w niebie - ten pracuje. Życie światowe jest swego rodzaju snem. Śpiącemu może się śni, że dużo działa i pracuje, ale faktycznie jest bezczynny. Dlatego Chrystus wzywa bezczynnych światowych przedsiębiorców: Dlaczego tu stoicie cały czas bezczynnie Idźcie i wy do mojej winnicy.

Fragment homilii na niedzielę Siedemdziesiątnicy
Książka ta, zawierająca łacińsko-polską edycję wybranych kazań pokutnych św. Wawrzyńca z Brindisi, rozpoczyna serię wydawniczą Patrologia Tridentina, która obejmuje pisma doktorów Kościoła XVI i XVII wieku, dotąd niepublikowane w naszym języku.

Książka "Kazania Pokutne na przedpoście i środę popielcową" - św. Wawrzyniec z Brindisi - oprawa miękka - Wydawnictwo Rosa Mystica. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2021 r. Cena 28.56 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
św. Wawrzyniec z Brindisi - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Kazania na Wielki Post i o św. - okładka książki

Kazania na Wielki Post i o św. Józefie

św. Wawrzyniec z Brindisi
Europa i wiara - okładka książki

Europa i wiara

Hilaire Belloc
Żydzi i chrześcijanie - okładka książki

Żydzi i chrześcijanie

Benedykt XVI, Arie Folger
Entuzjazm i sprzeciw wobec Chrystusa - okładka książki

Entuzjazm i sprzeciw wobec Chrystusa

ks. prof. Waldemar Chrostowski
Produkty podobne:
Kazania pasyjne - okładka książki

Kazania pasyjne

ks. Andrzej Zwoliński