pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kapitał intelektualny i jego ochrona

Autor książki:

Ewa Okoń-Horodyńska, Rafał Wisła

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Instytut Wiedzy i Innowacji
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 334 s.
EAN: 9788360653142
ISBN: 978-83-6065-314-2
Data: 2013-12-27
Cena wydawcy: 37.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Prezentowana książka jest zbiorem 21 prac autorów związanych z różnymi ośrodkami akademickimi w Polsce.

Książka składa się z czterech części.

1. W części pierwszej autorzy skupili się na rozważaniach dotyczących gospodarki wiedzy w kontekście Unii Europejskiej.

2. Druga część książki została poświęcona kapitałowi intelektualnemu.

3. W części trzeciej następuje przejście z poziomu makro na poziom mikro. Autorzy zaprezentowanych w tym miejscu prac skupiają się na teoretycznych i empirycznych kwestiach związanych z kapitałem intelektualnym w przedsiębiorstwach.

4. W części czwartej zawarto rozważania nad szkolnictwem wyższym i sektorem nauki w kontekście działań innowacyjnych i zarządzania.

Autorzystworzyli dość kompleksowy obraz najważniejszych problemów związanych z rosnącą rolą kapitału intelektualnego oraz jego ochroną.

We współczesnej ekonomii coraz powszechniejszy jest pogląd, że to właśnie kapitał ludzki, którego zasadniczym składnikiem jest kapitał intelektualny, posiada strategiczne znaczenie jako źródło różnic w poziomie i dynamice rozwoju gospodarczego krajów średnio i wysoko rozwiniętych. Pierwsze etapy procesu innowacyjnego w gospodarce oznaczają zawsze tworzenie nowej wiedzy. Wiedza jest tworzona poprzez wydatkowanie nakładów na rozwój nowych pomysłów. Polska powinna zatem zasoby kapitału intelektualnego nie tylko rozwijać i chronić, ale także podejmować w procesie jego tworzenia współpracę międzynarodową, szczególnie w ramach Unii Europejskiej." Z recenzji dr hab. Barbary Polszakiewicz, prof. UMK

Książka "Kapitał intelektualny i jego ochrona" - Ewa Okoń-Horodyńska, Rafał Wisła (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Instytut Wiedzy i Innowacji. Książka posiada 334 stron i została wydana w 2009 r.