pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kaligula. Wyznania szaleńca

Autor książki:

Michał Kubicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Książnica
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 512 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788324583065
ISBN: 978-83-2458-306-5
Data: 2019-10-15
29.44 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Kaligula - któż nie słyszał o "szaleńcu na tronie?" - uosobieniu despotii, okrucieństwa i seksualnych dewiacji? Dziś jego imię przywodzi na myśl kazirodcze stosunki z siostrami, uwodzenie cudzych żon na oczach mężów i ulubionego konia mianowanego konsulem. Kaligula to synonim władcy czerpiącego sadystyczną satysfakcję z wymyślnego zadawania śmierci; człowieka, który sam ogłosił się bogiem.

Jaki naprawdę był Kaligula?
Michał Kubicz w swojej najnowszej książce przedstawia historię widzianą z perspektywy cesarza. Świat otaczający Kaligulę jest skomplikowany i okrutny. Młody cesarz musi stawić czoła nie tylko potężnym przeciwnikom, ale także zmagać się z fałszywymi przyjaciółmi i nielojalnymi poddanymi. Lecz nade wszystko musi zmierzyć się z demonami własnej przeszłości.

"Kaligula" to porywająca opowieść ukazująca cesarza w sposób wielowymiarowy i daleki od uproszczeń, zmuszająca do dostrzeżenia w nim kogoś więcej niż tylko groteskowego, krwawego tyrana folgującego swym zachciankom i nadużywającego powierzonej władzy. Po tej lekturze każdy dostrzeże w Kaliguli człowieka i będzie musiał sam odpowiedzieć na pytanie, czy rzeczywiście był potworem?

Książka "Kaligula. Wyznania szaleńca" - Michał Kubicz - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Książnica. Książka posiada 512 stron i została wydana w 2019 r. Cena 29.44 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.