pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Jura Krakowsko-Częstochowska pełna wrażeń

Autor książki:

Krzysztof Bzowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bezdroża
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272 s.
EAN: 9788328387102
ISBN: 978-83-2838-710-2
Data: 2022-05-27
35.02  49.90  14.88 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Najlepszy relaks Oczywiście aktywnie!
Activebook to przewodnik dla tych, którzy w ruchu odpoczywają najlepiej. Dla uprawiających sport, dla szukających nowych doznań, dla wszystkich pełnych energii. Jeśli nie lubisz siedzieć w miejscu i chcesz zacząć wypoczywać intensywniej - ten przewodnik jest właśnie dla Ciebie!
Jura Krakowsko-Częstochowska pełna wrażeń
Jura Krakowsko-Częstochowska i będąca jej przedłużeniem Wyżyna Wieluńska to regiony znane przede wszystkim mieszkańcom Polski południowej. A szkoda, bo tutejsze krajobrazy, fenomeny przyrodnicze i historyczne zabytki zasługują na szerszą renomę. Średniowieczne zamki - słynne "orle gniazda", wapienne dolinki i fantazyjne ostańce skalne, na których wychowały się całe rzesze wspinaczy, to tylko niektóre z atrakcji. Jura to także liczne jaskinie i unikatowa Pustynia Błędowska, Wyżyna Wieluńska przyciąga zaś Załęczańskim Łukiem Warty. Specyficzne warunki siedliskowe czynią Jurę zaskakująco bogatą przyrodniczo, co widać szczególnie w dużej bioróżnorodności świata roślin kwiatowych i owadów. Z uwagi na gęstą sieć szlaków i lokalnych dróg region jest wybitnie przyjazny dla rowerzystów i turystów pieszych. Można też realizować tu spływy kajakowe i wyprawy konne, a nawet polatać na paralotni. Inspiracji do aktywnego odkrywania Jury dostarczy ten przewodnik.

TRASY PIESZE
TRASY ROWEROWE
TRASY KAJAKOWE
ATRAKCJE DLA AKTYWNYCH o autorze:
Krzysztof Bzowski - historyk (absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego), zagorzały górołaz, pilot i przewodnik, autor kilkudziesięciu przewodników. Dzięki studiom historycznym jego zainteresowania podróżnicze zwróciły się ku dawnym Kresom, gdzie odwiedzał nie tylko miejsca związane z polską historią. Jednocześnie pozostaje fascynatem Austro-Węgier, często podróżując po dawnych terenach monarchii. Związki rodzinne zaprowadziły go w innym jeszcze kierunku - do Francji, skąd trafił też na Półwysep Iberyjski. Schodził z plecakiem większość gór Europy - od Pirenejów po ukraińskie Karpaty Wschodnie, od polskich Beskidów po Alpy i Góry Dynarskie. Poza tym zwiedzał intensywnie Afrykę Północną, państwa bałkańskie, Turcję, Izrael i kilka innych krajów.

Książka "Jura Krakowsko-Częstochowska pełna wrażeń" - Krzysztof Bzowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Bezdroża. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2022 r. Cena 35.02 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]