pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Język łaciński. Podręcznik dla alumnów i studentów teologii
»
»
podręcznik:

Język łaciński. Podręcznik dla alumnów i studentów teologii

Dane szczegółowe:
Wydawca: Verbinum
Rok wyd.: 2014
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 370 s.
Wymiar: 160x225 mm
EAN: 9788371924750
ISBN: 978-83-7192-475-0
Data: 2014-11-06
Cena wydawcy: 65.00 złpozycja niedostępna

Język łaciński. Podręcznik dla alumnów i studentów teologii - Stanisław Kalinkowski - opis podręcznika:

Autor jest doświadczonym i utalentowanym dydaktykiem języka łacińskiego - z trzydziestoletnim doświadczeniem akademickim nauczyciela języków klasycznych. Jego podręcznik spełnia wszelkie wymogi stawiane temu gatunkowi literackiemu: jest skonstruowany logicznie oraz jest przejrzysty w układzie i w treści.

Książka adresowana do studentów teologii, uwzględnia przede wszystkim słownictwo z tej dziedziny. Tym uwarunkowany jest też dobór tekstów do ćwiczeń.

Podziwu godne jest - stwierdza ks. prof. dr hab. Henryk Pietras SJ - jak autor zdołał znaleźć takie zdania do zacytowania w ćwiczeniach po każdej lekcji, w których użyte są tylko takie formy gramatyczne, jakie do danego miejsca w podręczniku były omawiane. Świadczy to nie tylko o erudycji autora, ale przede wszystkim o ogromnym doświadczeniu pedagogicznym, co w przypadku pisania podręcznika jest najważniejsze .

Obszerna część podręcznika to starannie dobrane fragmenty tekstów łacińskich z Pisma Świętego, pism starochrześcijańskich pisarzy, ponadto modlitwy, teksty prawnicze, przysłowia, skróty oraz powiedzenia i zwroty łacińskie.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o podręczniku "Język łaciński. Podręcznik dla alumnów i studentów teologii"
Kupujący tę pozycję zamówili również: