pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
książka:

Jej wysokość gęś

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Poznańskie
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 416 s.
EAN: 9788366431065
ISBN: 978-83-6643-106-5
Data: 2019-10-15
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Jej wysokość gęś - Jacek Karczewski - opis książki:

Mozart wyprawił pogrzeb, kiedy odszedł jego ulubiony szpak.

Gdyby nie wróbel, nie byłoby ani Jacka Sparrowa z Karaibów, ani Edith Piaf z Paryża.

Emily Dickinson w jednym ze swoich wierszy napisała, że nadzieja to "to coś z piórami".

Z ptakami łączy nas ponad 50 genów odpowiedzialnych za mowę, muzykowanie i śpiewanie. Nasze włosy i paznokcie zbudowane są z tego samego białka, co ich pióra. Łączy nas też zamiłowanie do patrzenia w niebo, gadania na każdy temat oraz skłonność do wiązania się w pary. Jeszcze na początku XX wieku zabijaliśmy je regularnie i odmawialiśmy im rozumu. Dopiero od niedawna rozumiemy, że należy chronić ptaki oraz krajobraz. Tylko czy to wystarczy
Jacek Karczewski ze stowarzyszenia Ptaki Polskie, które znane jest z takich kampanii społecznych jak "Bądź na p TAK!", podgląda ptaki m.in. na rozlewiskach Biebrzy i przy ujściu Warty czy na angielskich Farne Islands. Obserwuje ich zwyczaje i zachowania. Opisuje niezwykłe losy ptasich bohaterów oraz wyjątkowych ludzi, takich jak Tata Żuraw czy Kobieta, która leciała z łabędziami. Wszyscy jednym głosem opowiadają nam naprawdę piękną historię - może nawet dowiecie się, czym gęś zasłużyła sobie na miano "jej wysokości".

"Nie dałbym swojemu dziecku do przeczytania takiej książki, bo potem nie chciałoby zjeść gęsi na obiad " - tak powiedział jeden ze studentów, których zapytałam, jakim językiem mówić o przyrodzie. Mieli do porównania dwa teksty: krótki artykuł napisany w tradycyjny sposób oraz fragment "Jej wysokości gęsi". Myślę, że jego reakcja jest najlepszą rekomendacją dla tej książki. Gorąco polecam!
- Ewa Podolska, TOK FM
Autor jest cały w ptakach: popularyzuje wiedzę o nich, działa dla ich ochrony oraz jako animator środowiska "ptakolubów". I to wszystko jest w tej książce - o ptakach barwnie i bardzo osobiście, nie podręcznikowo, ale kompetentnie. Z licznymi nawiązaniami do ich odwiecznej i różnorodnej obecności w realnym oraz kulturowym świecie ludzi i odwrotnie - o coraz większej zależności ptaków od nas, jakże często im szkodzącej. To jest interesująca i kształcąca lektura zarówno dla tych, coraz liczniejszych, już owładniętych "ptasią" fascynacją, jak i tych którzy nie zaznali (jeszcze!) bogactwa przeżyć w tym zauroczeniu.

- prof. dr hab. Maciej Luniak, Muzeum i Instytut Zoologii PAN

Książka „Jej wysokość gęś” - oprawa miękka - Wydawnictwo Poznańskie.

Książka posiada 416 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Jej wysokość gęś"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Z zimną krwią - okładka książki
Z zimną krwią Robert Bryndza
Chryzostoma Bulwiecia podróż do - okładka książki
Chryzostoma Bulwiecia podróż do Ciemnogrodu Konstanty Ildefons Gałczyński
Morze i ziemia - okładka książki
Morze i ziemia Cezary Łazarewicz, Andrzej Klim
Finlandia. Sisu, sauna i salmiakki - okładka książki
Finlandia. Sisu, sauna i salmiakki Aleksandra Michta-Juntunen