pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Jedwab i porcelana. Tom 4. Czarny żółw

Autor książki:

Dawid Juraszek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sumptibus
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 242 s.
Wymiar: 125x175 mm
EAN: 9788364756269
ISBN: 978-83-6475-626-9
Data: 2015-05-02
Cena wydawcy: 29.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

JEDWAB I PORCELANA to powieść drogi - drogi wiodącej przez labirynty przeznaczenia i przypadku, przez mroczne tajemnice ludzi i bóstw, przez obce krainy rodem z mitów i annałów, przez zakamarki skrywanych namiętności i rwących się do urzeczywistnienia marzeń. Drogi przez świat, którego cztery strony zgodnie z prastarą chińską mitologią symbolizują tytuły czterech tomów.

O Chinach nikt jeszcze w Polsce tak nie pisał. Cesarstwo Środka to miejsce, gdzie ścierają się siły ludzkie i moce nadprzyrodzone, gdzie niebezpieczeństwo nigdy nie jest daleko, a przygoda zawsze zaskakuje. Pośród bitewnego zgiełku, upiornych nawiedzeń i cielesnych pokus bakałarz Xiao Long zmaga się z własnymi demonami i samym sobą. Jedwab i porcelana to orientalna nie tylko w treści, ale i formie opowieść o Chinach i Chińczykach, opowieść jak ze snu - snu, z którego trudno się otrząsnąć.

Tom IV. Czarny żółw
Więzienie, wojaczka, wędrówka - życie wciąż nie ma dla Xiao Longa dobrych wiadomości. Podróżując coraz dalej w Cesarstwo Środka, podróżuje także coraz dalej w głąb samego siebie, uciekając od siebie, a może szukając dla siebie miejsca. Dokądkolwiek jednak zdąża, u kresu czeka go ostateczna rozprawa - z przeszłością i przeznaczeniem.

Książka "Jedwab i porcelana. Tom 4. Czarny żółw" - Dawid Juraszek - oprawa miękka - Wydawnictwo Sumptibus. Książka posiada 242 stron i została wydana w 2015 r.