pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Jasnopióra uratowana kura
książka:

Jasnopióra uratowana kura

Dane szczegółowe:
Wydawca: Studio Koloru
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 40 s.
EAN: 9788362238507
ISBN: 978-83-6223-850-7
Data: 2019-09-27
Cena wydawcy: 29.90 złpozycja niedostępna

Jasnopióra uratowana kura - Leslie Crawford - opis książki:

Kura Jasnopióra od kiedy tylko pamięta mieszka na kurzej fermie. Śni sny o lataniu, ale ma zbyt mało miejsca, żeby choć rozprostować skrzydła.

Pewnego dnia jej klatka zostaje porwana przez straszliwe tornado i jej życie wreszcie nabiera sensu. Spotyka chłopca o imieniu Mateo i wraz z nim odkrywa radości kurzego życia: kąpiele w piachu, grzebanie w ziemi, siedzenie na grzędzie i przejażdżki na rowerze.

Te zachowania leżą w ich ptasiej naturze i są im do szczęścia niezbędne (no może oprócz kolarstwa), ale dla większości kur na świecie, bez wytchnienia produkujących jaja na zatłoczonych kurzych fermach, zupełnie niemożliwe do zrealizowania.

Leslie Crawford, zainspirowana prawdziwą historią kur z Ohio, wymyśliła zatem przygody Jasnopiórej. Pięknie zilustrowana rysunkami Sonji Stangl opowieść ma za zadanie zwrócić uwagę na te ciekawe, towarzyskie i wcale nie głupie ptaki.

Na końcu książeczki znajduje się tekst Kilka słów o kurach, z którego dociekliwy młody czytelnik dowie się, że kury dobrze radzą sobie z matematyka, mają uszy i spokrewnione są z tyranozaurem.

Książka „Jasnopióra uratowana kura” - oprawa twarda - Wydawnictwo Studio Koloru.

Książka posiada 40 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Jasnopióra uratowana kura"