pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Janusz Korczak. Teksty wybrane
Tytuł książki:

Janusz Korczak. Teksty wybrane

Autor książki:

Janusz Korczak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Piszmy po książkach
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 214 s.
EAN: 9788395386282
ISBN: 978-83-9538-628-2
Data: 2021-04-22
20.87  28.90  8.03 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Niniejszy wybór tekstów prezentuje prace jednego z czołowych przedstawicieli polskiej myśli pedagogicznej, Janusza Korczaka. To wstęp pozwalający poznać najważniejsze poglądy i metody wychowawcze autora-innowatora. Tom przygotowaliśmy z myślą o nauczycielach, wychowawcach i wszystkich pozostałych zainteresowanych edukacją. W zbiorze znalazły się między innymi: Prawo dziecka do szacunku, O gazetce szkolnej, Samorząd w szkole, fragmenty cyklu Jak kochać dziecko oraz fragmenty Momentów wychowawczych. Teksty te stanowią nieocenione źródło inspiracji w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Nazwa wydawnictwa - Piszmy po książkach - nawiązuje do kiedyś powszechnej, a dziś zaniechanej praktyki pisania po książkach. Wyobraźcie sobie, że kiedyś w dobrym tonie było podarować znajomemu popisaną książkę! Praktyka ta pozwala na aktywne czytanie - zaznaczanie ważnych fragmentów, komentowanie tego, co przykuło naszą uwagę, wyrażanie zgody lub dezaprobaty, a wszystko to przekłada się na lepsze zrozumienie i zapamiętanie tekstu.

Książka "Janusz Korczak. Teksty wybrane" - Janusz Korczak - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Piszmy po książkach. Książka posiada 214 stron i została wydana w 2021 r. Cena 20.87 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Janusz Korczak - autor m.in.:
Produkty podobne: