pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Jako serce pośrodku ciała… Kultura artystyczna kościoła Mariackiego w Krakowie

Autor książki:

Marek Walczak, Agata Wolska

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Societas Vistulana
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 630 s.
Wymiar: 210x300 mm
EAN: 9788365548610
ISBN: 978-83-65548-61-0
Data: 2021-06-11
109.60  110.00  0.4 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Z radością informujemy, że do sprzedaży trafia jedna z naszych najbardziej wyczekiwanych publikacji!

Jako serce pośrodku ciała… Kultura artystyczna kościoła Mariackiego w Krakowie to niezwykle obszerny i bogato ilustrowany tom, przygotowany we współpracy z parafią Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny dzięki ogromnemu wysiłkowi i zaangażowaniu redaktorów naukowych, prof. Marka Walczaka i dr Agaty Wolskiej, a przede wszystkim grona ponad 50 znakomitych historyków, historyków sztuki, muzykologów i konserwatorów, którzy zechcieli ubogacić treść książki prezentacją swoich ustaleń.

Publikacja jest adresowana zarówno do profesjonalnych badaczy dziejów i kultury artystycznej jednej z najpiękniejszych i najważniejszych świątyń w Polsce, jak i do miłośników zabytków i historii tego wyjątkowego kościoła. Na kartach książki Czytelnicy znajdą wnikliwe studia poświęcone kontekstom historycznym i społecznym funkcjonowania krakowskiej fary, zagadnieniom architektonicznymi i funeralnym, liturgii i jej oprawie muzycznej oraz wyposażeniu świątyni z uwzględnieniem niezwykle szerokiego spektrum związanej z nim problematyki. Pisząc o kwestiach znanych, Autorzy dokonują reinterpretacji dotychczasowych ustaleń, a duża część tekstów – jak podkreślają redaktorzy naukowi w słowie wstępnym – „ma charakter pionierski (np. studia dotyczące spraw liturgii i jej oprawy muzycznej, topografii i krypt, dziejów cmentarza parafialnego albo architektury kamienicy penitencjarzy) i będzie stanowić punkt wyjścia dla przyszłych pogłębionych badań”.

Książka "Jako serce pośrodku ciała… Kultura artystyczna kościoła Mariackiego w Krakowie" - Marek Walczak, Agata Wolska (red.) - oprawa twarda - Wydawnictwo Societas Vistulana. Książka posiada 630 stron i została wydana w 2021 r. Cena 109.60 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]