pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Jak profesor Ulipispirus wymyślił język zrozumiały dla wszystkich

Autor książki:

Tomas Spidlik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Salwator
Oprawa: twarda
Ilość stron: 112 s.
Wymiar: 104x185 mm
EAN: 9788360703724
ISBN: 978-83-6070-372-4
Data: 2008-02-27
9.74 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Bajki o profesorze Ulipispirusie to zbiór prostych baśniowych historii o poszukiwaniu i odkrywaniu dobra i miłości w najbardziej nieoczekiwanych miejscach i sytuacjach. Na początek mądry profesor Ulipispirus doradza, jak porozumiewać się z innymi za pomocą języka życzliwości i sympatii; później zaś dowiadujemy się, jak pokonać smoka, który mieszka w nas samych, czytamy o duszach, które wybierały sobie ciało, widzimy niebo błyszczące w kropli rosy, próbujemy znaleźć prawdziwy skarb dzięki oczom błyszczącym miłością. Oczywiście, jak to w bajce bywa, mamy też do czynienia ze złą czarownicą, przebiegłym diabłem, który sprytnie przybiera postać anioła, królem bezradnym w obliczu kłopotów z królowaniem. Na koniec poznajemy magię cudownego zwierciadła do odczytywania cudzych i własnych myśli oraz razem z małą łanią chowamy się przed złym wilkiem.
O. T. Špidlik wprowadza małych i dużych czytelników w swój baśniowy świat głównie po to, by przekazać im prawdę o paru podstawowych, a przecież często zapominanych wartościach. Przypomina, że żyć znaczy dawać, że ciało jest piękne, jeśli służy duszy, a miłość przenikająca świat jest naszym najważniejszym skarbem.

Książka "Jak profesor Ulipispirus wymyślił język zrozumiały dla wszystkich" - Tomas Spidlik - oprawa twarda - Wydawnictwo Salwator. Cena 9.74 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.