pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Jack i geniusze. Na końcu świata

Autor książki:

Bill Nye, Gregory Mone

Dane szczegółowe:
Wydawca: MAMANIA
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 240 s.
EAN: 9788366329218
ISBN: 978-83-6632-921-8
Data: 2019-11-21
23.03 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Nowa seria Billa Nye a (znanego jako Bill Nye the Science Guy) i Gregory ego Mone a, skierowana do dzieci ciekawych świata i młodych naukowców. To fascynująca podróż po świecie nauki, w której nie zabraknie wartkiej akcji i humoru.

W pierwszym tomie poznajemy dwunastoletniego Jacka i dwójkę jego przybranego rodzeństwa, Avę i Matta. Ava włada kilkoma językami i dla rozrywki konstruuje roboty, Matt natomiast specjalizuje się w matematyce i astronomii. To dziecięcy geniusze, nie to co Jack. Rodzeństwo zaczyna szpiegować jednego z wiodących naukowców na świecie, Hanka Whiterspoona i w rezultacie ten angażuje ich do pracy w swoim laboratorium. Zanim się obejrzą, Jack, Ava i Matt udają się na drugi koniec świata, na Antarktykę, by wziąć udział w prestiżowym konkursie naukowym. Nie wszystko jest jednak takie, jakim się wydaje na początku i wkrótce nastolatkowie ruszają na poszukiwania znajomej naukowczyni, która zniknęła bez śladu - podobnie jak wszelkie ślady prowadzonych przez nią badań. Czy to możliwe, że ktoś chce wykorzystać wyniki jej pracy, żeby wygrać konkurs? Czy rodzeństwu uda się znaleźć zaginionego naukowca zanim będzie za późno?
Jack i geniusze to znakomite połączenie przygody i edukacji, które zainteresuje najbardziej wymagających młodych czytelników. Oprócz wciągającej fabuły książki zawierają dodatkowe informacje o naukowych faktach i zjawiskach wspominanych przez bohaterów, umożliwiając dzieciom przeprowadzanie eksperymentów na własną rękę.

Książka "Jack i geniusze. Na końcu świata" - Bill Nye, Gregory Mone - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo MAMANIA. Książka posiada 240 stron i została wydana w 2019 r. Cena 23.03 zł. Zapraszamy na zakupy!