pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Intencjonalność i trauma. Odkrywając podmiotowość z Husserlem i Freudem

Autor książki:

Kamil Moroz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Księgarnia Akademicka
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 380 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788381384285
ISBN: 978-83-8138-428-5
Data: 2021-10-28
Obniżka ceny! 30.00 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książkę Kamila Moroza uważam za wybitną. Zestawienie fenomenologii z psychoanalizą poprzez odniesienie ich koncepcji intencjonalności do transcendentalizmu Kanta uważam za pomysł niezmiernie oryginalny, otwierający pole możliwych dalszych badań. Kamil Morozjawi się w książce jako myśliciel samodzielny, dostrzegający pewne intuicje tam, gdzie innym one umykają.

Prof. Tadeusz Gadacz

Moja ogólna ocena książki pozostaje zdecydowanie pozytywna. Tak wybór problemu, jak zaplanowana strategia opracowania go dowodzą głębokiego zrozumienia przez autora l<siążki istoty ważnych sporów filozoficznych, a sposób prowadzenia wywodu jest świadectwem dojrzałej umiejętności korzystania z najważniejszych rozstrzygnięć, które pojawiły się w historii filozofii, połączonej ze znajomością najnowszych dyskusji toczących się wokół nich.

Prof. Andrzej Leder

Książka Kamila Moroza „Intencjonalność i trauma" wpisuje się w trwającą już ponad 120 lat historię dwóch ważnych nurtów współczesnej myśli: fenomenologii i psychoanalizy. „Badania logiczne" Husserla i „Objaśnianie marzeń sennych" Freuda ukazały się niemalże jednocześnie, dając od samego początku pretekst do wzajemnych porównań, krytyk oraz prób zbliżenia. Wswoim ciekawym studium Kamil Moroz przedstawia perypetie wzajemnych relacji między psychoanalizą a fenomenologią, skupiając się na pojęciu podmiotowości. Osadzając swoje rozważania tak w historycznym, jak i współczesnym kontekście, otwiera on jednocześnie przed nami nowe perspektywy rozumienia podmiotowości dane nam za sprawą fenomenologii i psychoanalizy.

Prof. Marek Drwięga

KAMIL MOROZ - doktor filozofii związany z Uniwersytetem Jagiellońskim i Uniwersytetem Paris VIII Yincennes - Saint-Denis, gdzie w Instytucie Filozofii i Ecole doctorale Pratiques et Theories du Sens obronił dwujęzyczną rozprawę doktorską oddaną niniejszym w ręce czytelnika.

Książka "Intencjonalność i trauma. Odkrywając podmiotowość z Husserlem i Freudem" - Kamil Moroz - oprawa miękka - Wydawnictwo Księgarnia Akademicka. Książka posiada 380 stron i została wydana w 2021 r. Cena 30.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]