pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Inkwizycja Michała Anioła
Tytuł książki:

Inkwizycja Michała Anioła

Autor książki:

Matteo Strukul

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sonia Draga
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788382300543
ISBN: 978-83-8230-054-3
Data: 2021-02-08
25.28  39.90  14.62 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Nękany przez zleceniodawców, zaszczuty przez inkwizytorów, największy egzegeta chrześcijaństwa szykuje ostateczną wersję nagrobka Juliusza II, która może go zaprowadzić na stos
Rzym, jesień 1542 roku. Michał Anioł ma już sześćdziesiąt siedem lat, musi się jednak wywiązać ze zobowiązania i dokończyć nagrobek Juliusza II, ambitne dzieło rozpoczęte cztery dekady wcześniej. Guidobaldo II, dziedzic rodu della Rovere, nie zamierza słuchać kolejnych wymówek artysty.

Tymczasem Michał Anioł trafia pod lupę inkwizycji: jego przyjaźń z urodziwą markizą Vittorią Colonną wzbudza zainteresowanie. Co gorsza, kardynał Gian Pietro Carafa, naczelnik Świętego Oficjum, rozkazał śledzić markizę. Wszystko po to, by poznać miejsce spotkań sekty Spiritualich, której przewodzi Reginald Pole, a która w mieście, gdzie kupczenie odpustami jest powszechną praktyką, głosi powrót do ewangelicznej czystości.

To właśnie Rzym, pogrążający się w grzechu, gwałcony przez lancknechtów, będzie okrutną i wspaniałą sceną, na której splotą się losy Mojry, młodej złodziejki zmuszonej do szpiegowania Spiritualich, Vittoria Corsiniego, dowódcy gwardii Świętego Oficjum, Vittorii Colonny, markizy Pescary, oraz samego Michała Anioła Buonarrotiego, jednego z najwybitniejszych artystów nie tylko swojej epoki.

Kruche człowieczeństwo toskańskiego geniusza, który przekształcił bunt w sztukę, kładąc na szali nie tylko swoją karierę, ale i życie. Strukul ponownie odmalowuje renesans jako epokę największych intryg w historii. Vanity Fair

Książka "Inkwizycja Michała Anioła" - Matteo Strukul - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Sonia Draga. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2021 r. Cena 25.28 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Matteo Strukul - autor m.in.:
Produkty podobne:
Zamek Czocha w Polsce Ludowej. - okładka książki

Zamek Czocha w Polsce Ludowej. Tajemnice, odkrycia...

Szymon Wrzesiński, Krzysztof Urban