pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Imperium. Podróż po Cesarstwie Rzymskim śladem jednej monety
Tytuł książki:

Imperium. Podróż po Cesarstwie Rzymskim śladem jednej monety

Autor książki:

Alberto Angela

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czytelnik
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 552 s.
EAN: 9788307034539
ISBN: 978-83-0703-453-9
Data: 2019-11-12
48.53  68.00  19.47 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Autor zabiera czytelników w wyimaginowaną podróż po Cesarstwie Rzymskim w okresie jego największej potęgi i rozwoju terytorialnego, za panowania cesarza Trajana, w latach 115-117 naszej ery.

Książka stanowi swego rodzaju kontynuację Jednego dnia w starożytnym Rzymie (wydanie polskie - Czytelnik, Warszawa 2016 r.), poświęconego życiu codziennemu w stolicy cesarstwa.

Tym razem Alberto Angela oprowadza nas po największym imperium świata starożytnego, podążając śladem jednej ówczesnej obiegowej monety - sesterca - która przechodzi z rąk do rąk. Wraz ze swymi kolejnymi właścicielami sesterc dociera zarówno do głównych ośrodków cesarstwa, jak i jego prowincjonalnych zakątków - od Brytanii, Hiszpanii i nadreńskiego limesu po Ateny, egipską Aleksandrię oraz azjatycki Efez i Antiochię. Przechodzi przez ręce i legionisty, i właściciela ziemskiego, i bogatego handlarza garum (słynnego sosu rybnego), i chirurga wykonującego niebezpieczną operację, i niewolnika, i kobiety lekkich obyczajów? Wreszcie trafia nawet do samego cesarza, prowadzącego wówczas kampanię wojenną w odległej Mezopotamii.

Dzięki temu zabiegowi czytelnicy mogą zetknąć się z różnymi postaciami i grupami społecznymi tamtej epoki. Mogą poznać ich wygląd, otoczenie, domy, zajęcia, ubiory. Przyjrzeć się relacjom społecznym, rozrywkom, sprawowaniu kultów religijnych, a nawet zabiegom magicznym. Taki jest bowiem główny cel autora - w sposób bardzo przystępny, interesujący i zrozumiały pokazać kulturę i życie codzienne ludzi zamieszkujących starożytne Imperium Rzymskie.

Zrelacjonowana w książce wędrówka sesterca jest oczywiście hipotetyczna, ale całkowicie prawdopodobna, a wszystkie opisy miejsc i ludzi oraz realia ich życia są prawdziwe, oparte na rzetelnych badaniach historycznych i archeologicznych.

W sumie Imperium. Podróż po Cesarstwie Rzymskim śladem jednej monety - podobnie jak i Jeden dzień w starożytnym Rzymie - oferuje czytelnikom zarówno wciągającą lekturę, jak i sporą dawkę wiedzy historycznej, przekazanej w bardzo atrakcyjnej formie.

Tekst uzupełniają: mapka Imperium Rzymskiego w czasach panowania cesarza Trajana z zaznaczoną trasą wędrówki sesterca oraz czternaście ilustracji - rysunków, których autorem jest artysta grafik Luca Tarlazzi.

Książka "Imperium. Podróż po Cesarstwie Rzymskim śladem jednej monety" - Alberto Angela - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Czytelnik. Książka posiada 552 stron i została wydana w 2019 r. Cena 48.53 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Alberto Angela - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Bitewnym szlakiem września 1939 - okładka książki

Bitewnym szlakiem września 1939 roku. Polskie...

Tomasz Głowiński, Rafał Igielski, Mieczysław Lebel
Produkty podobne: