pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Honor żołnierza / Zabić Rommla. PAKIET 2 KSIĄŻEK

Autor książki:

Bogusław Wołoszański

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wołoszański
Rok wyd.: 2009
Oprawa: twarda
Ilość stron: 696 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788389344618
ISBN: 978-83-89344-61-8
Data: 2009-11-23
Cena wydawcy: 81.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Honor żołnierza to wspaniały powrót Bogusława Wołoszańskiego do literatury faktu, w której osiąga mistrzostwo. Jest to przedstawiony w sześciu rozdziałach piękny i gorzki obraz września 1939 roku. Wstrząsająca polityczna gra europejskich mocarstw przeciwko odradzającej się Polsce. Nieudolność Sztabu Głównego, który posiadał największe niemieckie tajemnice, ale stracił najcenniejszego agenta wywiadu. Zdeterminowanie dwustu polskich obrońców Westerplatte, gdzie jedynym umocnieniem była suterena w koszarach, którzy przez siedem dni odpierali ataki dziesięciokrotnie silniejszego wroga. Podczas gdy ośmiuset belgijskich żołnierzy w gigantycznej twierdzy broniło się tylko przez półtorej dobry przed zaledwie osiemdziesięcięcioma Niemcami. Odwaga kawalerzystów którzy potrafili zniszczyć blisko setkę niemieckich czołgów w boju pod Mokrą, o czym dziś często zapominamy Brak wojennej wyobraźni u Naczelnego Wodza, który nie zgodził się na proponowany przez generała Tadeusza Kutrzebę manewr, mogący zmienić bieg kampanii wrześniowej. Rozgoryczenie i gniew bohaterskich oficerów ORP Orzeł, którzy oskarżyli swojego dowódcę o tchórzostwo. Sąd wydał wyrok, łamiąc prawo.
Zabić Rommla
Książka Michaela Ashera Zabić Rommla, to historia operacji Flipper - tajnego brytyjskiego planu likwidacji Erwina Rommla w 1941 roku. Micheal Asher, były żołnierz SAS i pułku spadochronowego najwyższej klasy znawca pustyni i autor bestsellera The Real Bravo Two Zero (Prawdziwy Bravo Dwa Zero), ujawnia kulisy odważnego, ale nierealnego planu wysłania komandosów daleko w głąb pustyni z zamiarem zabicia generała Rommla.

Książka "Honor żołnierza / Zabić Rommla. PAKIET 2 KSIĄŻEK" - Bogusław Wołoszański - oprawa twarda - Wydawnictwo Wołoszański. Książka posiada 696 stron i została wydana w 2009 r.