pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Historia Polski
książka:

Historia Polski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Carta Blanca
Rok wyd.: 2011
Oprawa: twarda
Ilość stron: 176 s.
Wymiar: 200x294 mm
EAN: 9788377051498
ISBN: 978-83-7705-149-8
Data: 2011-09-07
Cena wydawcy: 44.90 złpozycja niedostępna

Historia Polski - opis książki:

Historia Polski. Tysiąc lat burzliwych dziejów to kompendium wiedzy o państwie i narodzie polskim od pierwszych Piastów po czasy współczesne.
Autorzy w kolejnych rozdziałach prezentują Polskę Piastów i Andegawenów, Jagiellonów, Rzeczpospolitą Obojga Narodów, czasy zaborów oraz XX i XXI wiek, a w każdym z nich koncentrują się na czterech głównych zagadnieniach: polityce, administracji i społeczeństwie, gospodarce oraz kulturze. Zajmujące, a jednocześnie krótkie teksty objaśniają zawiłe historyczne procesy, odsłaniają nieznane fakty, opisują wydarzenia przełomowe, przybliżają sylwetki postaci kształtujących od wieków dzieje Polski.
Książka ta będzie niezastąpioną publikacją dla uczniów i studentów, a także dla wszystkich miłośników dziejów ojczystych. Zwłaszcza liczne mapy, zdjęcia (także archiwalne), ilustracje i tabele, ciekawostki (m.in. fragmenty relacji i wspomnień z epoki) pomogą w wyborze najważniejszych informacji lub w uporządkowaniu wiedzy szczegółowej. Na końcu publikacji zamieszczono słownik pojęć historycznych, indeks nazwisk i postaci.

Książka „Historia Polski” - oprawa twarda - Wydawnictwo Carta Blanca.

Książka posiada 176 stron i została wydana w 2011 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Historia Polski"
Kupujący tę pozycję zamówili również: