pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Historia i mądrość Achikara Asyryjczyka. Syna Anaela, bratanka Tobiasza. Seria: Święte księgi, święte teksty

autor:

Małgorzata Obidzińska

(tłum.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Armoryka
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 68 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788362173495
ISBN: 978-83-62173-49-5
Data: 2010-04-30
17.93 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 14 dni

Historia i mądrość Achikara Asyryjczyka. Syna Anaela, bratanka Tobiasza. Seria: Święte księgi, święte teksty - Małgorzata Obidzińska - opis książki:

Achikar, Ahikar, Ahiakar bądź Ahiqar, czasem też Achiacharus był legendarnym asyryjskim mężem znanym na starożytnym Bliskim Wschodzie z wyjątkowej, wielkiej mądrości. Przypisuje mu się autorstwo księgi, która pierwotnie została spisana w języku aramejskim i pochodzi z V wieku p.n.e., z tym, że później była rozbudowywana, aż do drugiego wieku naszej ery. Historia i mądrość Achikara Asyryjczyka, to dzieje wielkiego wezyra Asyrii żyjącego za panowania Senacheryba1 i Asarhaddona (w VII wieku p.n.e.). Wezyr ten, nie posiadając własnych dzieci, czyni swoim następcą siostrzeńca Nadana. Nadan nie tylko nie okazuje wujowi wdzięczności, ale usiłuje go zniszczyć i używając podstępu doprowadza do tego, iż król skazuje Achikara na śmierć. W końcu jednak wszystko dobrze się kończy, Achikar zostaje zrehabilitowany, zaś jego siostrzeniec ukarany. Opowieść o Achikarze w swej pierwszej części zawiera zbiór wielu mądrości i przysłów, zaprezentowanych w taki sposób, jakby to tytułowy bohater wygłaszał je do swego siostrzeńca.
Przekład: Małgorzata Obidzińska

Książka „Historia i mądrość Achikara Asyryjczyka. Syna Anaela, bratanka Tobiasza. Seria: Święte księgi, święte teksty” - oprawa miękka - Wydawnictwo Armoryka.

Książka posiada 68 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Historia i mądrość Achikara Asyryjczyka. Syna Anaela, bratanka Tobiasza...."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Hunowie. Historia i tradycja - okładka książki
Hunowie. Historia i tradycja Michał Jakliński
Produkty podobne: