pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Handel ludźmi w celu wykorzystania seksualnego. Zagadnienia karnoprawne...
książka:

Handel ludźmi w celu wykorzystania seksualnego. Zagadnienia karnoprawne i kryminologiczne

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 390 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788381286114
ISBN: 978-83-8128-611-4
Data: 2019-10-02
pozycja niedostępna

Handel ludźmi w celu wykorzystania seksualnego. Zagadnienia karnoprawne i kryminologiczne - Barbara Namysłowska-Gabrysiak - opis książki:

Książka stanowi monograficzne opracowanie problematyki handlu ludźmi w celu wykorzystania seksualnego. W pracy starano się odpowiedzieć na pytanie jak prawo - zarówno międzynarodowe (w tym UE), jak i krajowe - oraz organy ścigania i wymiar sprawiedliwości reagują na zjawisko współczesnego niewolnictwa w celu wykorzystania seksualnego, którego ofiarami, w przeważającej większości przypadków są kobiety i w jakim kierunku należałoby je zmienić, aby sprawnie ścigać i karać przestępców, a równocześnie zapewnić osobom pokrzywdzonym poszanowanie godności, należytą ochronę i pomoc.

W celu uzyskania odpowiedzi na przedstawione wyżej problemy, w monografii zastosowano różne metody badawcze pozwalające na wyróżnienie dwóch jej części: teoretycznej i empirycznej. W części teoretycznej wykorzystano metodę językowo logiczną i prawno-porównawczą, a także - w wąskim zakresie - metodę historyczną; uwzględniając, przy omawianiu zagadnień teoretycznych materiały źródłowe, literaturę przedmiotu, w tym także z zakresu jurysprudencji feministycznej, jak też orzecznictwo sądów krajowych i międzynarodowych. W części empirycznej dokonano analizy akt sądowych w sprawach karnych o handel ludźmi w prawomocnie zakończonych sprawach w latach 1999 2014. Monografia jest przeznaczona zarówno dla przedstawicieli nauki prawa, jak i dla praktyków wymiaru sprawiedliwości.

Książka „Handel ludźmi w celu wykorzystania seksualnego. Zagadnienia karnoprawne i kryminologiczne” - oprawa twarda - Wydawnictwo C H Beck.

Książka posiada 390 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Handel ludźmi w celu wykorzystania seksualnego. Zagadnienia karnoprawne..."