pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Gospodarka i społeczeństwo. Wyzwania i perspektywy

Dane szczegółowe:
Wydawca: ASPRA-JR
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 336 s.
EAN: 9788382091571
ISBN: 978-83-8209-157-1
Data: 2021-12-13
38.34  49.00  10.66 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Monografia stanowi ciekawy głos w dyskusji nad zupełnie nowym zagadnieniem badawczo-poznawczym w dziejach ludzkości. Warto zaznaczyć, że w tej materii i w istniejącej obecnie sytuacji mało jest na rynku opracowań podobnych do tego opracowania.

Istotnym, a zarazem kluczowym łącznikiem zawartego w monografii przedmiotu badań, proponowanych rozwiązań i rozważanych treści zamieszczonych tu artykułów, jest kryzys i jego skutki wywołane pandemią SARS-Co V-2 COVID-19. Globalizacja gospodarki, rosnąca rywalizacja, ogromny postęp technologiczny, zmiany demograficzne i społeczne sprzyjają poszerzeniu strefy zagrożeń. Tymczasem autorzy poszczególnych artykułów wykazują tendencję do analizowania kryzysu nie tylko jako zjawiska społecznego o wyłącznie negatywnej konotacji, ale sugerują także praktycznie zapomnianą myśl wywodzącą się z teorii kryzysu: kryzys ma swoje zalety i może być produktywny.

Autorzy odnoszą się do niektórych zagadnień, akcentując zwłaszcza wyzwania, które stoją przed gospodarką, społeczeństwem, konsumentami, przedsiębiorstwami w czasach pandemii COVID-19 w Polsce, a jednocześnie wskazują na sytuację przedsiębiorstw, ich zachowania, zmiany w niektórych sferach zarządzania, które zostały wprowadzone jako reakcja na kryzys i pojawiające się zagrożenia. Przyjmują przy tym dość szerokie spektrum patrzenia na badane zjawisko (pandemię i jej skutki), które lokalizują w dwóch skoncentrowanych tematycznie głównych jej przestrzeniach rozważań. Pierwsze z nich nawiązują do zjawiska pandemii i jej skutków odnoszonych do gospodarki i konsumentów, drugie zaś do samej organizacji - przedsiębiorstwa.

Monografia dostarcza nie tylko teoretycznych, ale przede wszystkim praktycznych wskazówek w zakresie skutecznej reakcji na zagrożenia wynikające z pandemii oraz uwidacznia szanse pozwalające kreować nową, lepszą rzeczywistość.

prof. zw. dr. hab. dr. h.c. multi Bogdan Nogalski
Pracę Gospodarka i społeczeństwo. Wyzwania i perspektywy oceniam jako cenną dla ekonomii i nauk o zarządzaniu. Zaprezentowane tu wyniki badań pokazują aktualność tematu oraz dają wskazówki, które mogą być bardzo użyteczne dla nauki i praktyki gospodarczej.

prof. dr hab. Ewa Bojar

Książka "Gospodarka i społeczeństwo. Wyzwania i perspektywy" - oprawa miękka - Wydawnictwo ASPRA-JR. Książka posiada 336 stron i została wydana w 2021 r. Cena 38.34 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]