pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Gastroenterologia dziecięca w codziennej praktyce
Tytuł książki:

Gastroenterologia dziecięca w codziennej praktyce

Dane szczegółowe:
Wydawca: PZWL
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 848 s.
Wymiar: 150x233 mm
EAN: 9788320058482
ISBN: 978-83-2005-848-2
Data: 2019-09-11
64.19  69.00  4.81 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Pierwszy numer z serii "W gabinecie lekarza specjalisty - Pediatria" pod redakcją dr hab. n. med. Andrei Horvath porusza wybrane problemy gastroenterologii dziecięcej. Skierowany jest przede wszystkim do praktykujących lekarzy pediatrów i lekarzy rodzinnych działających na "pierwszej linii frontu" i stanowi zwięzłe przedstawienie najczęstszych przyczyn dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego u dzieci oraz wskazuje szybkie rozwiązania diagnostyczno-terapeutyczne.

W numerze omówiono m.in.:
Ostrą biegunkę infekcyjną. Skupiono się na najnowszych międzynarodowych i europejskich wytycznych dotyczących epidemiologii, objawów, rozpoznania i leczenia ostrej biegunki u dzieci.

Nietolerancje pokarmowe. Temat obejmuje dwa niezależne rozdziały
- pierwszy dotyczący alergii na pokarmy, jej najczęstszej manifestacji klinicznej w różnych grupach wiekowych oraz zasad postępowania i prowadzenia. Zamieszczono także protokół próby prowokacji u dziecka z alergią na białka mleka krowiego. Drugi dotyczy szeroko pojętych chorób glutenozależnych, w tym celiakii, alergii na pszenicę oraz nieceliakalnej nadwrażliwości na gluten. Uzupełnieniem tych dwóch rozdziałów jest ostatnia część publikacji skupiająca się na dietach eliminacyjnych, która w prosty sposób podsumowuje zasady prowadzenia pacjentów na diecie bezmlecznej, bezlaktozowej, bezglutenowej, z nietolerancją FODMAP. Rozdział uwzględnia również ryzyko niedoborów pokarmowych związanych z przewlekłym stosowaniem takich diet i wskazuje alternatywne źródło makro- i mikroskładników.

Przewlekłą biegunkę. Podano zasady różnicowania dominujących przewlekłych objawów ze strony przewodu pokarmowego, które pomagają w podjęciu decyzji odnośnie do dalszego postępowania z takim pacjentem.

Zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego. Opisano najczęstsze problemy okresu niemowlęcego, w tym kolkę i refluks żołądkowo-przełykowy oraz zaparcie i czynnościowe bóle brzucha dominujące wśród dzieci starszych i młodzieży.

Książka "Gastroenterologia dziecięca w codziennej praktyce" - oprawa miękka - Wydawnictwo PZWL. Książka posiada 848 stron i została wydana w 2019 r. Cena 64.19 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Produkty podobne:
Sygnały alarmowe u chorych i pilne - okładka książki

Sygnały alarmowe u chorych i pilne decyzje lekarzy...

J. Bożydar Latkowski, Katarzyna Kosiek (red.)
Choroby jelita grubego u dzieci - okładka książki

Choroby jelita grubego u dzieci

Maria Korzon, Barbara Kamińska, Adam Szarszewski