pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Galeria szaleńca. Najdziwniejsze obrazy, rzeźby i inne kurioza z historii sztuki

Autor książki:

Edward Brooke-Hitching

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 256 s.
Wymiar: 200x252 mm
EAN: 9788381885843
ISBN: 978-83-8188-584-3
Data: 2022-10-31
68.43  99.00  30.57 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Najdziwniejsze obrazy, rzeźby i inne kurioza z historii sztuki.

Autor entuzjastycznie przyjętej Biblioteki szaleńca (wyróżnionej nagrodami Sunday Times Literature Book of the Year 2020, Radio 4 Book of the Week, w Polsce Książka Roku 2020 Magazynu Literackiego KSIĄŻKI) powraca z nadzwyczajną nową kolekcją.

Oto Galeria szaleńca - błyskotliwy rezultat szeroko zakrojonych poszukiwań najdziwniejszych obrazów, rzeźb, grafik i innych artystycznych osobliwości stworzonych przez człowieka (i nie tylko). Znajdziecie tu ponad sto wspaniałych dzieł wybranych dla ich niebanalnego piękna oraz fascynujących opowieści o kulisach ich powstawania. Nieznane i zapomniane skarby sąsiadują w niej ze słynnymi arcydziełami z tajemniczą historią. Są tu wizje końca świata, krzyczące rzeźby, magiczne rękopisy, niemożliwa architektura, święci o psich głowach i pierwszy w dziejach portret kanibala. Sztuka kradziona, sztuka marginesu, sztuka duchów i sztuka zemsty, malowidła tworzone na dnie morza przeplatają się ze skandalami artystycznymi, fałszerstwami i mistyfikacjami, sztuką snów i koszmarów, a także zakodowanymi obrazami wciąż czekającymi na rozszyfrowanie. Odkryjcie intrygujące elżbietańskie portrety mężczyzn w płomieniach, sekret nagiej Mony Lizy, makabryczne składniki pewnych pigmentów i historię włoskiego mnicha, który lewitował tak często, że niektórzy uznają go za patrona pasażerów samolotów.

Autor, obficie czerpiąc z efektów niezwykle wnikliwych badań i szerokiego spektrum dzieł - od prehistorycznych rysunków naskalnych do obrazów wykonanych przez sztuczną inteligencję - stworzył nadzwyczajną książkę, która nie przestaje zaskakiwać czytelnika i może być uznana za bogato ilustrowany pean na cześć nieskończonej potęgi i kreatywności ludzkiej wyobraźni.

Galeria szaleńca prezentuje wybór najdziwaczniejszych i najniezwyklejszych dzieł sztuki, jakie powstawały od zarania dziejów po dziś dzień, z których każde opatrzone jest własną historią. Poznajcie sekrety: nagiej Mony Lizy artysty malującego w morskich odmętach aniołów muszkieterów z Nowego Świata portretów mężczyzn w płomieniach legionu wilkołaków z armii starożytnego Rzymu

Książka "Galeria szaleńca. Najdziwniejsze obrazy, rzeźby i inne kurioza z historii sztuki" - Edward Brooke-Hitching - oprawa twarda - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 256 stron i została wydana w 2022 r. Cena 68.43 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]