pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Florysta łagiewnicki radzi

Autor książki:

Michał Zdanowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo św. Stanisława BM
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 256 s.
Wymiar: 297x210 mm
EAN: 9788382240580
ISBN: 978-83-8224-058-0
Data: 2021-10-15
64.64  90.00  25.36 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Prezentowana książka podejmuje w pierwszej części problematykę florystyki liturgicznej i w konsekwencji tematy jej przyległe, a w drugiej prezentuje zdjęcia kilkunastu rodzajów kompozycji kwiatowych tworzonych etapami od podstaw, krok po kroku, aż do efektu końcowego różnią się one kształtem, stylem, rodzajem naczynia, dobraniem odpowiednich stojaków itd. Ponadto w ostatniej części znajduje się album, czyli fotografie bukietów wykonanych w okresie kilkunastu lat. Ułożone są wg porządku dyktowanego przez rok liturgiczny. Liczne propozycje dekoracji wnętrza świątyni i rady florysty łagiewnickiego, wprowadzają krok po kroku w tajemnice warsztatu, które sam poznawał. Duchowy wstęp i praktyczne wskazówki sprawiają, że książka ta oprócz pięknego albumu może być także pomocą dla początkujących florystów.
MICHAŁ ZDANOWSKI
Pochodzi z Krakowa z parafii MB Nieustającej Pomocy. To tu stawiał pierwsze kroki w sztuce kompozycji kwiatowych. Najwięcej dekoracji wykonał w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie posługuje do dziś, a jego kompozycje ozdabiały także inne sanktuaria i kościoły w archidiecezji krakowskiej i nie tylko. Był głównym pomysłodawcą dekoracji na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Zauważony i doceniony przez redakcje prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli. Jego kompozycje kwiatowe pomagały przeżywać uroczystości Kościoła, takie jak beatyfikacje, a także uroczystości archidiecezjalne, sanktuaryjne (pielgrzymki ogólnopolskie), czy uroczyste obchody roku liturgicznego pod przewodnictwem pasterzy Kościoła, transmitowane w Internecie i w telewizji na cały świat. Tajniki układania kwiatów poznawał, uzyskując tytuł dyplomowanego florysty. Jest pomysłodawcą, założycielem i autorem strony Kompozycje kwiatowe (@kompozycjekwiatowemichalzdanowski) na portalu społecznościowym Facebook, gdzie na bieżąco dzieli się fotorelacjami ze swoich realizacji.

Książka "Florysta łagiewnicki radzi" - Michał Zdanowski - oprawa twarda - Wydawnictwo św. Stanisława BM. Książka posiada 256 stron i została wydana w 2021 r. Cena 64.64 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]