pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
podręcznik:

Everyday Idioms in Workplace Contexts

Dane szczegółowe:
Wydawca: Redakcja Wydawnictw AGH
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 276 s.
Wymiar: 297x210 mm
EAN: 9788366016095
ISBN: 978-83-6601-609-5
Data: 2021-12-28
37.39 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Fragmenty recenzji:
Idiomy, przysłowia i wyrażenia językowe stanowią istotny element współczesnego języka angielskiego, zarówno pisanego, jak i mówionego. Stanowią zarazem jeden z trudniejszych elementów języka, ponieważ nie są przetłumaczalne dosłownie i dlatego wymagają nie tylko opanowania pamięciowego, ale przede wszystkim wyczucia ich zastosowania w odpowiednim kontekście. Wprowadzenie idiomów i związków frazeologicznych do języka, ożywia go i zbliża do języka naturalnego używanego przez native speakerów. Dobra znajomość idiomów pozwala uniknąć nieporozumień i dwuznaczności w istotny sposób utrudniających komunikację w środowisku międzynarodowym (...) Zawarte w publikacji idiomy i wyrażenia nie są martwe, lecz powszechnie używane w codziennej angielszczyźnie. Ich podział tematyczny ułatwia wyszukiwanie potrzebnych wyrażeń oraz ich zapamiętywanie. Ćwiczenia zostały ciekawie dobrane i spełniają swoje zadanie polegające na ułatwieniu czytelnikowi zapamiętanie i utrwalenie przedstawionego materiału.
dr hab. Andrzej K. Kuropatnicki, pof nadzw.
Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie
Podręcznik jest przeznaczony dla Polaków znających język angielski co najmniej na poziomie B2, o czym świadczą odpowiednio dobrane przykłady idiomów polskich, zbliżonych znaczeniowo do cytowanych idiomów angielskich. (...) Publikacja w sposób jasny i przystępny gromadzi zestaw idiomów przydatnych w środowisku pracy. Z pewnością ich znajomość zostanie doceniona przez rodzimych użytkowników języka angielskiego.
dr Lucjan Bluszcz
Studium Języków Obcych AGH

Podręcznik „Everyday Idioms in Workplace Contexts” - oprawa miękka - Wydawca: Redakcja Wydawnictw AGH. Cena 37.39 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]