pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Europejski spór o człowieka. Studium z antropologii politycznej

Autor książki:

Michał Gierycz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 616 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 9788380902428
ISBN: 978-83-8090-242-8
Data: 2017-03-20
pozycja niedostępna

Opis książki:

Wśród zagadnień, będących współcześnie przedmiotem politycznego sporu, kwestie etyczne zajmują miejsce szczególne. Od sporów o aborcję i eutanazję począwszy, poprzez spory o finansowanie badań na komórkach macierzystych i in vitro, po spory o "małżeństwa jednopłciowe" czy wczesnoszkolną edukację seksualną, przez całą Europę przetacza się, narastająca z każdym rokiem, publiczna debata. Instytucje Unii Europejskiej biorą w niej aktywny udział: "postulują", "oczekują", "zwracają uwagę", "wspierają", "żądają", jak również finansują, a niekiedy wręcz regulują.

Autor, dążąc do zrozumienia sposobu i znaczenia zaangażowania Unii Europejskiej w politykę moralności, sięga głębiej, niż tylko do opisu unijnego dyskursu o wartościach: wyjaśnia specyfikę tego dyskursu w odniesieniu do podstaw antropologicznych, a dokładnie przyjętej przez elity europejskie koncepcji człowieka. Prowadzone współcześnie spory o wartości podstawowe ukazuje jako nową odsłonę, toczonego w Europie intensywnie od czasów Oświecenia, sporu antropologicznego. Książka analizuje przy tym jego dynamikę w Unii Europejskiej, w tym m.in. specyfikę i ewolucję języka unijnej polityki, oraz grę polityczną głównych instytucji Unii w toku procesów decyzyjnych.

Książka "Europejski spór o człowieka. Studium z antropologii politycznej" - Michał Gierycz - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Książka posiada 616 stron i została wydana w 2017 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]