pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Euforia. Powieść o Sylvii Plath

Autor książki:

Elin Cullhed

Dane szczegółowe:
Wydawca: Książnica
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 320 s.
EAN: 9788327162281
ISBN: 978-83-2716-228-1
Data: 2022-09-05
34.55 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Euforia to opowieść o ostatnim roku życia Sylvii Plath (1961-1962), ekspresyjny portret błyskotliwego umysłu zmagającego się z otaczającym go światem, najdroższymi osobami oraz z samym sobą. To także zaskakująco współczesna historia kobiety walczącej o skrawek własnego terytorium w świecie pozornie zakładającym równość płci.

Sylvia jest w ciąży z drugim dzieckiem, natchniona obietnicą nowej przygody, u progu której stanęła z mężem Tedem Hughesem: wizją remontu starej posiadłości i stworzenia w niej własnego królestwa - rodziny. Zanim pojawiły się dzieci, jako dwoje intelektualistów szli szturmem przez życie, czerpiąc z niego pełnymi garściami. Teraz Ted z łatwością znika i zasiada do pisania, podczas gdy Sylvia czuje się jak samica oblegana przez swoje młode - przytłoczona rolą matki, niespełniona jako artystka. Kiedy nadchodzi pierwsze wspólne lato w Devon, jabłonie uginają się pod nadmiarem owoców, a róże kwitną w bujnych kępach, lecz ich słodki zapach mąci nuta rozkładu
W 2021 roku powieść została nagrodzona Augustpriset, najważniejszą szwedzką nagrodą literacką. Krytycy zwracali uwagę na językowy aspekt książki, odzwierciedlający stan ducha bohaterki, a także znakomicie oddaną atmosferę wewnętrznej walki, gdy potrzeba artystycznego rozwoju konkuruje z przyziemnością, z instynktem macierzyńskim, z niezrozumieniem i zazdrością.

Książka "Euforia. Powieść o Sylvii Plath" - Elin Cullhed - oprawa twarda - Wydawnictwo Książnica. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2022 r. Cena 34.55 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.