pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ella zaklęta

Autor książki:

Gail Carson Levine

Dane szczegółowe:
Wydawca: Poradnia K
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 300 s.
EAN: 9788366005334
ISBN: 978-83-6600-533-4
Data: 2019-04-03
23.32 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Czy bycie grzeczną i posłuszną to powinność każdej dziewczynki? Co, jeśli staje się to ciężarem nie do udźwignięcia, wręcz - przekleństwem? Doświadcza tego Ella, bohaterka książki dla dziewcząt, która już 3 kwietnia ukaże się nakładem wydawnictwa Poradnia K.

Gdy Ella przychodzi na świat, otrzymuje od szalonej wróżki Lucyndy dar bezwzględnego posłuszeństwa. Od tej chwili musi spełnić każde polecenie - nawet głupie, śmieszne i - co gorsza - również okrutne i niebezpieczne. W fantastycznym świecie krainy Kyrie, gdzie żyją jednorożce, centaury, elfy, olbrzymy i groźne ogry, dar Elli staje się istnym przekleństwem.

Kiedy ukochana matka Elli umiera, pozostawiając dziewczynę pod opieką ojca, ten wysyła ją do szkoły z internatem dla wysoko urodzonych panien. Doprowadzona do ostateczności, dziewczyna postanawia na własną rękę wytropić Lucyndę, aby zdjęła z niej fatalne zaklęcie. Rusza w nieznany świat szukać swojej wolności. Wkrótce na jej drodze staną niebezpieczne ogry, magiczne jednorożce i tajemniczy książę.

Książka w mistrzowskim tłumaczeniu Andrzeja Polkowskiego pełna jest magii, ale też wyjątkowej prawdy o nas samych i szukaniu swojej drogi. Ella ufa swojej intuicji i podąża za własnym wewnętrznym głosem, jest przy tym zdeterminowana i nieustraszona. To bohaterka, jakich potrzeba współczesnym dziewczynkom, bo często i one padają ofiarą klątwy posłuszeństwa?

Książka "Ella zaklęta" - Gail Carson Levine - oprawa miękka - Wydawnictwo Poradnia K. Książka posiada 300 stron i została wydana w 2019 r. Cena 23.32 zł. Zapraszamy na zakupy!