pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Działalność społeczna rodziny Gałęzowskich na emigracji polskiej we...
Książki »
Tytuł książki:

Działalność społeczna rodziny Gałęzowskich na emigracji polskiej we Francji na przełomie XIX i XX wieku

Autor książki:

Jerzy Szczepański

Dane szczegółowe:
Wydawca: DiG
Rok wyd.: 2013
Oprawa: twarda
Ilość stron: 232 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 9788371818011
ISBN: 978-83-7181-801-1
Data: 2013-09-05
32.00  40.01  8.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h
Książka niniejsza nie jest klasyczną biografią. Nie jest też historią rodziny, nawet jeśli była to rodzina tak wybitna, jak Gałęzowscy. Jej celem jest poszerzenie naszej wiedzy o emigracji polskiej we Francji, a zwłaszcza o jej życiu społecznym. Książka jest zarazem próbą dokumentacji pracy społecznej jednej rodziny na emigracji we Francji na przełomie XIX i XX w. - Gałęzowskich. Można powiedzieć, że dzieło tej rodziny było w równym stopniu wielkie, jak i pozostało nieznane. Ich aktywność wypełniła lukę, jaka powstała po zmierzchu Czartoryskich. Najważniejsza była dla nich działalność społeczna, ale uczestniczyli też w życiu politycznym emigracji.

Celem pracy jest także próba ukazania, jak wola jednego człowieka, jego współpracowników (batiniolczycy) i rodziny mogła doprowadzić do wykrystalizowania się ambitnego, a zarazem pragmatycznego programu działalności społecznej wśród emigrantów. Programu i form działania, które w okresie słabnących nadziei i pogarszających się możliwości były dla emigrantów często jedynym ratunkiem i szansą już nie tylko na stabilizację życiową, ale choćby na przetrwanie. Działalność społeczna Gałęzowskich ewoluowała od powstańczej tradycji, konspiracji i rewolucji do programu pracy organicznej, na który składała się budowa polskiego systemu edukacji, opieki społecznej, czy pośred-nictwa pracy. Głównym animatorem, pionierem i bohaterem tego procesu był Seweryn Gałęzowski.

Książka "Działalność społeczna rodziny Gałęzowskich na emigracji polskiej we Francji na przełomie XIX i XX wieku" - Jerzy Szczepański - oprawa twarda - Wydawnictwo DiG. Książka posiada 232 stron i została wydana w 2013 r. Cena 32.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Jerzy Szczepański - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Weterani powstań narodowych - okładka książki

Weterani powstań narodowych

Jerzy Szczepański
Deputaci Trybunału Głównego Wielkiego - okładka książki

Deputaci Trybunału Głównego Wielkiego Księstwa...

Henryk Lulewicz, Andrzej Rachuba (red.)
Produkty podobne:
Pozostali w naszej pamięci - okładka książki

Pozostali w naszej pamięci

ks. Edward Walewander (red.)